KAYSERİ HABERLERİ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç:

IHA
03.10.2015 - 15:12Son Güncelleme :

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ

IHA

Şehir içi güvenli ve seri ulaşımına her zaman önem verdiklerini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehiriçi ulaşım ve alternatif yolların bağlantıları daha seri, bilimsel ve özerk yapılabilmesi için Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tahsis ettiklerini söyledi.
Bir şehrin ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınmasının en büyük etkisinin seri, alternatifli ve güvenli yolların yer aldığını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, "Bu nedenle Melikgazi Belediyesi olarak yolların güvenli ve seri olmasını önemsiyor, bu yönde yatırım yapıyoruz" dedi.
Melikgazi Belediyesi olarak ulaşıma verilen önem ve hassasiyetten dolayı yeni bir müdürlük tahsis edeceklerini ifade eden Büyükkılıç, “Yol medeniyettir. Bu fikir ve ilke ile Melikgazi Belediyesi olarak imar planlarında yer alan yolların açılmasına büyük önem veriyoruz. Yolları açtığımız yetmiyormuş gibi bu yolların sürekli bakım ve onarımını gerçekleştirerek Güvenli ve seri ulaşımı sağlıyoruz. Sadece araç trafiğini değil yaya trafiği için özel yayalara yollar, geçişler ve bölümler oluşturuyoruz. Melikgazi Belediyesi olarak ulaşıma verilen önem ve ciddiyetin bir ifadesi olarak Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü adı altında yeni bir birim oluşturuyoruz. Melikgazi de ulaşım bundan böyle daha bilgili, daha tecrübeli ve konusunda ihtisaslaşmış bir kadro ile ulaşım işleri yürütecektir. Birçok gelişmiş ülkelerde Ulaşım Mühendisliği bölümleri yer almaktadır. Ulaşım kendi başına artık ihtisaslaşmış bir kadro istemektedir” diye konuştu.
Başkan Büyükkılıç, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün kurulması, kadrosunun ihdas edilmesi ve çalışma yönetmeliğinin oluşturulması için Meclis’den karar çıkaracaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç: haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:16
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:31
  • Yatsı
   19:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı