KAYSERİ HABERLERİ

Melikgazi Başkanı Büyükkılıç: Halka hesap verebilirliğin huzuru içindeyiz

DHA
15 Nisan 2016 - 18:09Son Güncelleme : 15 Nisan 2016 - 18:10

Melikgazi Başkanı Büyükkılıç: Halka hesap verebilirliğin huzuru içindeyiz

DHA

KAYSERİ, (DHA) - AK Parti'nin Ankara'da düzenlediği 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 'Belediyecilik ve Halkla ilişkiler’ konusunda seminer verdi. Büyükkılıç, ''Halka hesap verebilirliğin huzuru içindeyiz'' dedi. 

Oturum Başkanlığını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yaptığı Belediye-Halkla İlişkiler Sempozyumu'na Başkan Memduh Büyükkılıç, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve İletişim Uzmanı- Yazar Ali Saydam ile birlikte konuşmacı olarak katıldı. Halkla ilişkilerde şeffaflık, dürüstlük, ulaşılabilir ve dokunulabilir olmanın sorunsuz en düşük maliyetli çözümler olduğunu vurgulayan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ''Bizler seçime endeksli çalışmalar yapmıyoruz. Oy kaygısı ile hareket etmiyoruz. Bizler insan ve hizmet odaklı çalışmalar sergiliyoruz.Bunu yaparken ayağı yere basan projeler üretiyor, kimsesizin kimseyi olmaya gayret gösteriyoruz'' diye konuştu. Türkiye genelinden 850’nin üzerinde büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanının katıldığı programda Melikgazi Belediyesinin halkla ilişkiler alanında yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, ''Toplumlar arasında sınırların kalkmasıyla, dünyanın her köşesinde teknolojiyi kullanan herkes, diledikleri kişi ile iletişim kurabilmektedir. İnternet en önemli kitle iletişim aracı olmuştur. Yeni bir mecra olan web oldukça güçlü bir araç olmuş ve sosyal değişimi de tetiklemiştir. Yerel yönetim kurumları zamanında sitelerini güncellememe, vatandaştan gelen elektronik postalara cevap vermeme hatasına düşerlerse kamuoyunu bilgi yoksunu olarak bırakmanın da ötesinde, son derece ilgisiz bir imaj oluşturmuş ve hedef kitlelerini küstürmüş olabilirler. Olumlu mesajların yayılması amacıyla sosyal medya araçları önemli bir kitle iletişim araçlarıdır. Kurumsal itibarı inşa etmek ve onu korumak için öncelikle kesimler tarafından nasıl algılandığımızı da bilmek zorundayız. Şeffaflık, dürüstlük en sorunsuz çözümlerdir. Anlaşılamayan yönetici algısı bizler için en büyük handikaptır. Buna fırsat vermemeliyiz. Halkla ilişkiler açısından arama motorlarında bir kurumun olumlu içeriklerle yer alması, kurumsal itibar çalışmaları için çok önemlidir. Halkla ilişkiler bir tanıma ve tanıtma sanatıdır. Halkla ilişkiler biriminin amacı;hiç kuşkusuz teşkilatı halkla tanıtmak ve benimsetmektir. Tanıtım halka hitap etmeli, tutarlı olmalı, rasyonel cazibe ile duygusal cazibe birlikte kullanılmalıdır. En iyi tanıtım üründe kalite, ucuz fiyat, verimlilik, çalışanlara sosyal ve ekonomik katkı ve topluma yansıyan hizmetlerin kendisidir. Temiz ve sağlıklı bir çevre toplumun ödün vermeyeceği bir alandır. Havası, denizi, gölü,toprağı, yolu hor kullanılan, kirletilen ya da çirkinleştirilen bir çevrede toplumun sağlıklı ve mutlu olması beklenemez. Yerel yönetimler olarak iş güvenliği sağlanmalı, kadın, engelli ve hükümlülere ilgi gösterilmeli, çalışanların kararlara katılması sağlanmalı. Devlete karşı yükümlülükler yerine getirilmelidir. Toplumun eğitsel, sanatsal ve kültürel gelişimine yerel yönetimler ilgisiz kalmamalıdır'' ifadelerini kullandı.

Yerel yönetimler sempozyumunda Melikgazi Belediyesinin her alanda yaptığı başarılı çalışmaların diğer belediye başkanları tarafından takip ve takdir edildiğini, örnek alındığını bunu diğer belediye başkanları ile yaptıkları sohbetlerde müşahede ettiğini belirten Başkan Büyükkılıç, ''Bunda en önemli pay, ilimizde yayın yapan yerel basın mensuplarınındır. Çünkü basın yolu ile yapılanları kamuoyu ile paylaşmanın çok önemli bir unsurdur'' dedi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Melikgazi Başkanı Büyükkılıç: Halka hesap verebilirliğin huzuru içindeyiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2016 tarihinde saat 18 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Melikgazi Başkanı Büyükkılıç: Halka hesap verebilirliğin huzuru içindeyiz haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:59
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:37
  • Yatsı
   21:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı