Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Melike'nin son sözleri 'Anne seni seviyorum' oldu

  01 Mayıs 2013 - 14:34 Son Güncelleme : 01 Mayıs 2013 - 17:35

  ADANA’nın Ceyhan İlçesi’nde, göğsünden tabancayla vurularak ölmüş halde bulunan lise öğrencisi 16 yaşındaki Melike Sönmez’in odasında bir 'veda mektubu' bulunduğu iddia edildi. Genç kızın el yazısıyla kaleme alındığı öne sürülen mektuba rağmen polis, ’Töre cinayeti’ araştırmaya başladı. Bu sırada Melike'nin son sözlerinin "Anne seni seviyorum" olduğu ortaya çıktı.

  Tabancayla göğsünden vurulan Melike Sönmez’in ölümüyle ilgili soruşturmayı sürdüren Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri odada genç kızın yazdığı bir mektup buldu.Baba 43 yaşındaki Mecit Sönmez, kızının intihar etmesini gerektirecek bir sorunu olmadığını belirterek, olayın kesinlikle töre cinayeti olmadığını, aile olarak töre cinayetlerine karşı olduklarını söyledi.

  Melike Sönmez’in ölümünün ardından taziyeleri kabul eden 7 çocuk babası Mecit Sönmez, "Kızımın yiyecek ekmeği, içecek suyu kalmamış. Bundan sonra söyleyecek söz kalmadı ama ölümle ilgili soru işaretlerini de aydınlatmamız lazım. Biz aydın görüşlü, açık bir aileyiz. Eğer sevdiği ya da onu isteyen biri olsaydı, kesinlikle karşı çıkmaz kızımı evlendirirdim. Melike ile baba- kız ilişkisinden öte bir yakınlığımız vardı. Arkadaş gibiydik. Ölümü bizi yıktı. Olayın da kaza sonucu meydana geldiğine inanıyorum" diye konuştu.

  ’DEDESİNİN SİLAHIYDI’

  Nakliyecilik yaparak geçimini sağlayan Mecit Sönmez, pazar günü kahvaltı yaptıktan sonra evlerinin altındaki kahveye indiğini; 2 saat sonra da kızının acı haberini aldığını söyledi. Kızını, ambulansı beklemeden otomobille hastaneye götürdüklerini anlatan Mecit Sönmez, olay günü yaşananları şöyle anlattı:

  "Misafir gelmişti, Melike onlara kola ikram etmiş, sonra da pazartesi günü sınavı olduğu için ders çalışacağını söyleyerek, odasına girmiş. Silah bana, mahallemizin eski muhtarı olan babamdan kalmıştı. 2 gün öncesine kadar toprağa gömülüydü. Paslandığı için temizleyip yatağın arasına saklamıştım, alıp oynamış. Salonda oturan annesi bardak kırılmasına benzer bir ses duymuş. Kendi kendine ’Melike yine bardak kırdı’ diye söylenerek içeri girince, kızımı yerde bulmuş. Kızım son nefesinde ’Anne seni seviyorum’ diyebilmiş. Kucaklayıp aşağıya indirdiler. Hemen hastaneye götürdük kurtaramadık."

  TÖRE CİNAYETİNE KARŞIYIZ

  Kızının ölümüyle yıkıldıklarını ifade eden baba Mecit Sönmez, "Kimse evladının ölümünü görmek istemez. Bu acının yanında, bir de töre söylentileri çıkınca daha çok üzüldük. Biz töreyi uygulamış olsak, akrabalarımız, yakınlarımız taziyeye gelmez. Gelseler de, biz kabul etmezdik. Kesinlikle töre cinayeti diye bir şey yok. Töre cinayetine karşıyız. Olması da mümkün değil" diyerek iddiaları kabul etmedi.

  Olayı araştırmak için genç kızın sınıf arkadaşlarıyla da görüşen polis, Ceyhan Kız Meslek Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Melike Sönmez’in okulda başarılı bir öğrenci olduğunu belirledi. Polis, intihar bulgularının arttığı soruşturmayı çok yönlü sürdürüyor.

   

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 7 Yorum }
  • psikolog hn 1.5.2013 20:43:23
   Hadi silah babandan kaldi, hatira diye sakliyorsun. NEDEN ICINDE KURSUNLARLA SAKLARSINIZ ONU ANLAMAM. Ayrica babanin neden silahi vardi? Ruhsati varmi?
  • FEVZİ KAHRAMAN 1.5.2013 20:41:16
   Bu ülkede yalandan kim ölmüşki
  • levent çiğdem 1.5.2013 18:23:03
   bak sen şu işe neymiş efendim silahın toprağın altından temizlenmesi için iki gün önce çıkıpta yatağın altında olması ne tesadüf olmuş,annesin de de mübarek ne kulak varmış bebardak kırılma sesi duymuşmuş.ne zamandan beri namludan çıkan merminin sesi bardak kırılması gibi bir sese dönüşmüş.
  • KAHN TEK SAVA$CI 1.5.2013 17:10:36
   ....eger balistik Uzmani varsa isini bilen .!! ..Kimin Tetige bastigi ispatlana bilinir ..!!! mikroskoplar sagolsun..!!
  • the june8 1.5.2013 17:00:03
   Kim vurdu 'ya gitmiş kızımız...
  • ali murat 1.5.2013 16:51:51
   töre cinayeti olsa ne değişir olmasa ne değişir sonuçta ailenin bir ihmali varki bu kız intihar etmiş babası güzel konuşuyorda ortada gençecik yaşında ölen bir kız var öyle yiyecek ekmeği içecek suyu kalmamış demekle kesip atılacak bir şey değil bu iş,,
  Sayfa Başı
  Haberlerhürriyetyazarlarkısmetse olur hazaldizifragmanhazal babalıkhazal babalık kimdirkısmetse olur