Gündem Haberleri

  Melih Gökçek hakkındaki 'parsel parsel' soruşturmasına takipsizlik

  Nurettin KURT/ ANKARA
  10.07.2015 - 07:33 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında “Bir takım çevrelerle hukuk dışı ilişkiye girdiği, Ankara’yı parsel parsel sattığını hukuksuzluklara ilişkin bildiklerini kamuoyuna sunacağı” yönündeki iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada savcılık, “takipsizlik” kararı verdi.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Memur Suçları Bürosu, TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi ve bazı vatandaşların yaptığı suç duyuruları üzerine başlattığı soruşturmayı tamamladı.

  Memur suçları savcılığında tek dosya da toplanan suç duyurularını yürüten savcılık, “Suç duyurusunda bulunanların herhangi bir belge ve delil sunmadıkları, televizyonlardaki açıklamalar üzerine sadece savcılığa dilekçe verdikleri” gerekçesiyle şüpheli Melih Gökçek hakkında “takipsizlik” kararı verdi.

  YENİ SUÇ DUYURULARI VAR

  Savcılık yetkilileri, “takipsizlik” kararını doğrularken, tartışma süreci devam ettiği için kendilerine yeni suç duyurularının yapıldığını belirttiler.

  MELİH GÖKÇEK - BÜLENT ARINÇ TARTIŞMASI

  Gökçek'ten Arınç'a sert sözler

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasındaki gerilim, Mart ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çözüm sürecine yönelik eleştirilerine Arınç'ın tepkisiyle başlamıştı. Arınç'ın tepkisine Twitter hesabından sert mesajlarla yanıt veren Gökçek, Arınç'ın kızı ve damadını paralelci ilan etmişti.

  Bülent Arınç'tan Gökçek hakkında olay sözler

  Bu mesajların ardından gazetecilere açıklama yapan Arınç, Gökçek'in sözlerini terbiyesizce olarak yorumlarken 'Olimpiyatlara giden benim, ben bunları gizlemiyorum. Ama Gökçek bunların daha fazlasını yapmıştır. Bu yapının kucağında oturmuştur. Bu yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır' yanıtını verdi.

  Gökçek'ten yanıt: Seni dava edeceğim

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın kendisiyle ilgili sert sözlerine aynı sertlikte yanıt verdi. Gökçek, 'Sanma ki hakaretlerin karşılıksız kalacak. Ben sana hakaret etmeyeceğim. Çünkü hakaret eden kişi kendi seviyesini ortaya koyar. Ancak seni dava edeceğim. Hesabını mahkemede vereceksin' ifadelerini kullandı.

  Bülent Arınç ve Melih Gökçek'e soruşturma

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hakkında yapılan suç duyuruları sonrasında soruşturma başlattı.

  Gökçek'ten parsel parsel yanıtı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat'ın sorularını cevapladı. Gökçek Bülent Arınç'ın "Ankara'yı parsel parsel sattı" iddiasına yanıt verdi.

  Arınç'tan çarpıcı sözler: Başbakan dedi ki muhatap alma...

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Melih Gökçek'le yaşadığı polemikle ilgili bir detayı ilk kez anlattı. Arınç, Başbakan Davutoğlu'nun Gökçek'le ilgili kendisine, "Muhatap alma bunun hesabı daha sonra görülür" dediğini söyledi.

  Arınç: Ama bugün 8 Haziran...

  Genel seçimlerin ardından gözler tekrar Bülent Arınç'a çevrildi. Arınç, 8 Haziran'da yaptığı açıklamada "8 Haziran’dan sonra çok şeyler açıklayabileceğimizi söylemiştim. Ama bugün 8 Haziran… 8 Haziran sonrası değil" dedi.

  Gökçek: Elinde bir şey olup savcılığa gitmeyen namerttir

  Twitter'da Arınç'ın seçim sonrasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında açıklama yapıp yapmayacağı en çok konuşulan konu haline geldi. Gökçek bugün Twitter'dan "Elinde bir şey olup savcılığa gitmeyen namerttir" dedi.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı