GeriFutbol Melih Gökçek bombaladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Melih Gökçek bombaladı

Türkiye Futbol Federasyonu Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda, daha önce üyeliği askıya alınan Ankaraspor'un, yapılan oylama sonrasında üyeliğinin devamına ve gelecek sezon Bank Asya 1. Lig'de mücadele etmesine oy çokluğuyla karar verilmesine rağmen sular durulmadı.

Genel Kurul'da yaşanan sert tartışmaların ardından Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım araya girerek "Beyaz sayfa" açalım dedi.

Ancak bu girişim öncesinde Genel kurulun yapıldığı otelde, genel kurul devam ederken otelin alt katında bir depoya giden Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar ve Melih Gökçek bir süre burada görüşme yaptılar. 3 isim salona döndüklerinde Yıldırım'ın Gökçek'e dönerek "İçeride verdiğin sözü tutun" dediği duyuldu.

İçeride verdiğin sözü tut şeklindeki ısrardan sonra kürsüye çıkan Aziz Yıldırım, "Beyaz sayfa açalım" diye Gökçek'i de kürsüye davet etti.

Aziz Yıldırım, "Bu konuda artık rahatsızlık duyuyoruz. Sayın Gökçek'ten rica ettik. Uzlaşma olsun artık beyaz sayfa açalım" dedi. Gökçek ise kürsüye gelerek "Tek bir aday var. O'na imkan tanımak lazım fakat Yunus Egemenoğlu istifa etsin" demesine rağmen Aziz Yıldırım ile kürsüde el sıkıştı.

Daha sonra yapılan açık oylamada Ankaraspor'un üyeliğinin ihraç edilmemesi ve önümüzdeki sezon Bank Asya 1. Lig'de mücadele etmesine karar verildi.

Ankaraspor'un, yapılan oylama sonrasında üyeliğinin devamına ve gelecek sezon Bank Asya 1. Lig'de mücadele etmesine oy çokluğuyla karar verilmesine rağmen sular durulmadı.

Salonu terkeden Melih Gökçek, "Ankaraspor için hayırlı olsun. Genel olarak bugün hayal kırıklığı yaşadım" dedi.

Gökçek'in çıkıştaki son sözleri ise "Türk futbolu Özgener'den kurtulmuştur", "Yunus Egemenoğlu yalancıdır, istifa etsin" şeklinde oldu.

ŞİMDİ GÖZLER GÖKÇEK'TE

Şimdi gözler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Federasyon'a açtığı açılan davayı geri çekip çekmeyeceğine çevrildi. Ankaraspor'un geri dönmesi için yapılan oylamaya karşı Gökçek'in sözünde durup durmayacağı merakla bekleniyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle