ANKARA HABERLERİ

Melih Gökçek beşinci döneme göz kırptı

Hürriyet Haber
30.04.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Kazakistan’ın Başkenti Astana’ya 3 günlük özel bir ziyaret gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek dördüncü kez seçilmesinin ardından gelecekle ilgili değerlendirmesinde beşinci kez aday olabileceği imasında bulunarak, “Nasipte varsa 5 de olur bilemem” dedi.

Hürriyet Haber

Astana ziyaretinde resmi bir gündemi bulunmadığını belirten Gökçek Astana Valisi İmangali Tasmagambetov’un Ankara ziyareti sırasında kendisini ısrarla davet ettiğini, bunun üzerine Astana’ya geldiğini anlatan Gökçek şöyle devam etti:

Dünyanın en güzel şehri

“Astana’yı aşağı yukarı 10 yıldan bu yana görmüyorum. 10 yıl içerisinde de müthiş bir gelişmenin olduğunu gördüm. Gerçekten Astana dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olmuş. Başta Sayın (Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan) Nazarbayev olmak üzere emeği geçenleri, İmangali Tasmagambetov’u hepsini tebrik ediyorum.”

İstanbul’un Almatı’ya, Astana’nın da Ankara’ya benzetilmesi ile ilgili görüşleri de değerlendiren Gökçek, “Doğrudur. İstanbul, bizim Türkiye’nin en büyük şehri en hareketli şehri, buranın da en hareketli şehri Almatı. Ama buna karşılık Türkiye’nin başkenti Ankara buranın da başkenti Astana, böyle bir benzerlik var. Zaten Sayın Turgut Özal’ın da Sayın Nazarbayev’e tavsiyesi bu istikamette olmuş. Bu bakımlardan büyük bir benzerlik var.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Melih Gökçek beşinci döneme göz kırptı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı