Ordu Haberleri

ORDU HABERLERİ

  Melet Park Projesi'nin çalışmaları başladı

  DHA
  27 Şubat 2017 - 15:28Son Güncelleme : 27 Şubat 2017 - 15:28

  Melet Park Projesi'nin çalışmaları başladı

  Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) – ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Melet Irmağı havzasında 32 yıldır çöp döküm alanı olarak kullanılan sahada rehabilitasyon çalışması yürütüldüğünü belirterek, burada Melet Park Projesi’ni hayata geçireceklerini söyledi.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daha önce 32 yıl boyunca Melet Irmağı havzasında çöp döküm alanı olarak kullanılan yere artık depolama yapılmadığını, burası için hazırladıkları Melet Park Projesi’nin çalışmalarına başladıklarını belirtti. Saha projesi ihalesinin yapıldığını vurgulayan başkan Yılmaz, “Biz bu sahanın projesini gerçekleştirip ihalesini yaptık. Devlet Su İşlerinden biraz da kaynağımız vardı. Buraya evladiyelik bir iş yapalım, gemiler ve tekneler gelsin, yürüyüş alanları ve ticari alanlar inşa edelim ve burayı çok farklı bir görsellikle sunalım dedik. Ortaya çıkan devasa bir alanın ihalesini de yaptık. Müteahhit firma şu anda çöpün denize döküldüğü sahanın tahkimatını yapıyor” dedi.

  Melet havzasında yeni bir sosyal yaşam alanı oluşturacaklarını da ifade eden başkan Enver Yılmaz, “Soyadan geldiğiniz zaman köprünün yardımıyla da karşıya geçebileceksiniz. Bizim için ilk önemli sorun çöptü ve onu da ortadan kaldırdık. İkinci önemli olan husus, projemizi Devlet Su İşlerine (DSİ) kabul ettirmekti ve kabul ettirdik. Üçüncü önemli olan durum kaynağın aktarılmasıydı ve aktardık. Dördüncü önemli olan da inşaatın yapılmasıydı ve inşaat çalışmalarına başladık. Melet Köprüsü’ne kadar olan alanı bir etap halinde, sonraki 3 kilometrelik alanı da ikişer etap olarak yapmayı planlıyoruz. Karapınar Mahallesi’nin çıkışına kadar Melet Irmağı’nın sağı ve solu bütün bir proje olarak yapılmış olacak” şeklinde konuştu.  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  OrduBugün13 ºCAçık
  • Perş11 ºC
  • Cuma9 ºC
  • Cmts10 ºC
  • Pazr10 ºC
  • Pzts13 ºC
  • Salı13 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı