« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Melek Hu 2012 vizesini aldı

2012 Londra Olimpiyatları'na hazırlanan Milli Sporcularımızdan Melek Hu, en son 08-15 Mayıs 2011 tarihleri arasında Hollanda'nın Rotterdam şehrinde yapılan Dünya Ferdi Şampiyonasında göstermiş olduğu performans neticesinde Dünya Sıralamasında 29. sıraya Olimpiyat sıralamasında ise 17. sıraya yükselmeyi başararak vizeyi aldı...

İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Dünya Masa Tenisi Federasyonu kuralları gereğince 2012 Londra Olimpiyatlarına Dünya sıralaması Haziran 2011 listesinden ilk 28 sporcu katılacak ancak katılımda her ülkeden en iyi olan 2 sporcusu katılabilecek. Milli Sporcumuz Melek bu kural gereği Olimpiyat listesinde 17.sıraya yükseldi ve 2012 Londra Olimpiyatlarına direk olarak katılma hakkını bugün itibariyle kazandı.

Federasyon Başkanı Oktay Çimen "Milli Sporcumuz Melek, Olimpiyatlara direk olarak gitme hakkı kazanarak bir ilke daha imza atmıştır. Bugün çok mutluyuz, bu zorlu mücadelede bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sn.Faruk Nafiz ÖZAK olmak üzere Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz Sn.Yunus AKGÜL beylere çok teşekkür ediyorum, ayrıca Masa Tenisi branşına yaptığı yatırımlar ve destekleri için Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sn.Aziz YILDIRIM'a da çok teşekkür ediyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz