Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mektuplara posta kodu yazmayı öğrenemedik

  Hürriyet Haber
  09.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.04.1998 - 00:01

  Mektupların gideceği yere daha hızlı ulaştırılmasını sağlamak amacıyla başlatılan ‘‘Posta kodu’’ yazma alışkanlığını, bir türlü edinemedik. Bu alışkanlığı edinememiz sonucunda da üç günde yerine ulaşabilecek bir mektup, haftalar sonra gidiyor. Bu da, gecikme Posta İdaresi'nden kaynaklansa da idare için bir savunma gerekçesi oluşturuyor.

  Posta İdaresi yetkilileri, mektupların alıcısına daha çabuk ulaştırılmasını sağlamak için optik okuyucularla okunarak dağıtım yapıldığına dikkat çekiyorlar.

  Ayrıca, Posta kodu uygulamasının başlamasından bu yana yapılan tüm çalışmalara rağmen, ‘‘Vatandaşların bu alışkanlığı kazanamadığını ve bundan da en çok kendilerinin mağdur olduğunu’’ söylüyorlar. Yetkililer, ‘‘Ülkemizde iş ve diğer mektup sayısı her geçen gün artmaktadır. Posta kodu, mektupları daha hızlı şekilde alıcılarına ulaştırır. Göndericilerin ancak yüzde 65'i posta kodu yazıyor. Mektuplarda önemli olan alıcı posta kodudur. Bu alışkanlığı kazanamayan vatandaşlar, mektuplarının yerine geç ulaşması durumunda Posta İşletmesi'ni suçluyorlar’’ dediler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı