Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Mektuplar

RUMUZ: YıldızlarSorduğunuz "Kızıl Dev" ve "Beyaz Cüce"yi kısaca ölmek üzere olan yıldızların farklı evrelerde görünümlerine göre aldıkları isim olarak tanımlayabilirim.

"Kızıl Dev": Bir yıldızın yaşamı bitmeye yüz tutunca, en dış katmanları genişler ve yüzey ısısı düşer. Böylece ateşli dev bir top görünümünü alır. Kırmızı ve parlaktır.

Uzaktan bakıldığında dev kızıl bir yıldız gibi görünür. Astronomlar bunu 38099 parolasıyla gösterirler. Beyaz Cüce: Bu yıldızın yüzey ısısı hálá yüksektir. Bu nedenle rengi beyaz ve mavi karışımı. Ama yavaş yavaş sönüyor. Zira nükleer Combustibile’yi bitirdi. Sonunda siyah bir cüce olacak. Soğuk ve ölü.

RUMUZ: Çiçekçi

Yükselen burcunuz Yengeç. Sorunlar peşinizi bırakmıyor, çünkü değişim zamanınız gelmiş, fakat siz bu değişime direnç gösteriyorsunuz. Satürn’ün sert ve zorlayıcı etkisi genel olarak kişi üzerinde sizin anlattıklarınıza benzer bir etki yaratır.

Aslında iki yıl önce ilişkinizi bitirme noktasına gelmiş olmalısınız. Fakat daha sonra bu isteğinizden vazgeçmiş ve başka düşünceler içine girerek unutmuş olabilirsiniz. Şimdi ise Satürn doğum haritanızdaki Güneş’i tetikliyor ve sizi gerçekte istemediğiniz ne varsa bunlardan kurtulmanız için zorluyor. Alışkanlıklardan vazgeçmek pek kolay değil. Fakat kişiyi yıpratan ve sağlığını olumsuz yönde etkileyen alışkanlıklardan kurtulmak için ille de sağlığınızı yitirmeniz gerekmiyor. Ya da kendinizi bu noktaya getirinceye kadar direnç göstermemek gerek. Üstelik doğum haritanızda değiştirme gücüne sahip olduğunuz görünüyor.

Fakat bu değişikliği son noktada yapmak yerine içinizden yükseldiği zaman yapmalısınız. Veya sözünü ettiğiniz sorunlar üst üste geldiği ve birini çözerken diğeri ile karşılaştığınız zaman değişim zamanı gelmiş demektir. Kendinizi üzmek yerine durun ve düşünün. Hiçbir şey yapamıyorsanız olayları akışına bırakın. Çözüm kendiliğinden gelecek. Aralık ayından itibaren olumlu gelişmeler başlayacak.

Gizli konular açığa çıkacak

İsteklerin farklı boyutlara ulaştığı bir gün. Şimdiye kadar gizli kalmış veya özellikle saklanmış konular ortaya çıkıyor. Derinden etkileyen ve değiştiren olayların meydana geleceğini işaret eden gökyüzünün konumu, aile ve evle ilgili konuların önem kazanacağını gösteriyor. Tedbirlerin artacağı ve uzun vadeli projelerin yapılacağı bir dönem. Özellikle bilinen ve alışılmış uygulamaların dışına çıkmak ve yenilik yapmak için uygun bir zaman. Hem aşk, hem de parasal çalışmalar açısından sürprizler dönemi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI