SAMSUN HABERLERİ

Mektebim Atakum Kampusu tanıtıldı

DHA
05.05.2017 - 14:27Son Güncelleme : 05.05.2017 - 14:28
DHA

Hakan AKGÜN/SAMSUN, (DHA) - SAMSUN'un Atakum İlçesi'nde 10 bin metrekare alanda kurulacak Mektebim Atakum Kampusu  yapılan toplantıyla tanıtıldı. Mektebim Okullarının kurucusu Ümit Kalko, "Vatansever akıl ve bilim yolundan gidecek, milli değerlerine sahip çıkacak bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Bizler bir okuldan mezun olduktan sonra fişlenen nesiller yetiştirmek istemiyoruz" dedi.
Önümüzdeki öğretim yılında öğrenime başlayacak 350 kontenjanlı Mektebim Atakum Kampusu’nun tanıtım toplantısı İlkadım İlçesi'nde bulunan bir otelde gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım kaymakamı ve Atakum Kaymakamvekili Turan Atlamaz, Mektebim Okullarının Kurucusu Ümit Kalko, milli eğitim camiası çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.
ÜMİT KALKO:FİŞLENEN NESİLLER YETİŞTİRMEK İSTEMİYORUZ
Mehktebim Okulları'nın tanıtımının yer aldığı sine-vizyon gösterisinin ardından açılış konuşması yapan Mektebim Okullarının Kurucusu Ümit Kalko, vatansever nesiller yetiştirmek istediklerini söyleyerek, "Merktebim, temelini 2006 yılından İstanbul Avcılar'da açtığı bir açık öğretim kursuyla başlayan bir hareketin başlangıcı. Bazen bize soruyorlar 'siz ne taraftasınız?' diyorlar. Biz diyoruz ki, 'Biz eğitim tarafındayız'. Bizler gerçekten de vatansever akıl ve bilim yolundan gidecek, milli değerlerine sahip çıkacak bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Bizler bir okuldan mezun olduktan sonra fişlenen nesiller yetiştirmek istemiyoruz. Bu kurumdan mezun olan bir çocuk çağdaş muasır medeniyetleri hedef edinecek, milli değerlerine sahip çıkacak ve mutlaka ve mutlaka da vatansever olacak. Çünkü vatansever olmadan vatanını, milletini, bayrağını sevmeden ve sahip çıkmadan sadece eğitim alan nesiller çok tehlikeli nesillerdir. Vatan haini çıkar onlardan. Bunun 15 Temmuz'da da bir takım göstergelerini yaşadık. Onun için bizim için akıl bilim yolu olmazsa olmazdır. Ve tabi ki de vatansever olma bizim içim olmazsa olmazdır. Türkiye genelinde 51 kampusumuz 30 bine yakın öğrencimiz ve 6 bine yakın çalışanımız var" dedi.
BAŞKAN YILMAZ: EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ ÇOCUKLARIMIZ
Çocuklardan çeşitli imkanları sakınılmaması gerektiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şunları söyledi:
"En değerli varlığımız çocuklarımız. Çocuklarımız geleceğimiz. Çok kuvvetli edebiyatlar yapıyoruz. Ama elimizi taşın altına koymaya sıra gelince biraz bu konuda yeterli değiliz. Bütün bizim yapamadıklarımızı, beceremediklerimizi eğitim dönemimizde ve hayatımızda yapamadıklarımızı çocuklarımızın yapmasını istiyoruz. 'Oğlum iyi yabancı dil öğren. Sağlıklı ol. İyi bir birey ol' diyoruz. Şu diyoruz ya da bu diyoruz da bunu yapabilmesi için çocuğa vermemiz gereken özveriyi ya da vermemiz gereken ülke kaynağını, imkanlarını ve aile imkanlarını sakınmamalıyız diye düşünüyorum. Hep birlikte bunu başarmalıyız diye düşünüyorum. Bu en önemli sorumluluğumuz diye düşünüyorum. Arkadaşlar 5 bin kişi çalışıyor Büyükşehir belediyesinde. En önemli sıkıntım bu beş bin kişinin yaptığı işi kaliteli yaptırma konusunda harcadığımız enerji inanılmaz büyük. İyi iş yaptıramıyoruz. Kaliteli hizmeti ortaya koyamıyoruz. Bunu siz eğitimcilerin biz bireylerin, büyüklerin, velilerin oturup da şapkamızı önümüze koyup da bunu konuşmamız lazım diye düşünüyorum" diye konuştu.
VALİ ŞAHİN: EĞTİMDE HEDEFİMİZ İLK 10
Samsun'un eğitimde hedefinin 2023 yılında Türkiye'de ilk 10'a girmek olduğunu söyleyen Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Samsun Türkiye'de nüfusu itibariyle 16'ncı en büyükşehir. Dedik ki 'Cumhuriyetin kuruluşunun 100'ncü yılında yani 2023 yılında Samsun, Türkiye'de eğitimde ilk 10'a giren şehir olsun'. Tabi ilk başlangıçta bu titanik gibi yolunu ve yönünü değiştirmemiz çok zordu. Dün öğrendik biz 10 puan yükselmişiz. Yani TEOG Sınavlarında ki birinci aşamada ki farkımız geçen yıla göre 10 puan daha yüksek. Çok hayal kırıklığı yaşıyordum. 1-2 puan kıpırdanıyordu ve 'herhalde mesafe alamayacağız' diyordum. Dünden beri çok mutluyum. Yani bir anda böyle 10 puan yukarı çıkması gerçekten çok sevindirici. Ben tekrar Mektebim Okulları'na hoş geldiniz diyorum. Samsun'da yeni kampuslar, şubeler açma temennimi iletmek istiyorum. Öğrencilerinde, velilerinde mutlu ve başarılı olduğu bir eğitim dönemi geçirecekleri bir alan diliyorum" şeklinde konuştu.
Tanıtım konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekinilmesiyle son buldu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Mektebim Atakum Kampusu tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mektebim Atakum Kampusu tanıtıldı haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı