AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

'Mektebim' Afyonkarahisar'da açılıyor

DHA
29.03.2017 - 09:47Son Güncelleme :
DHA

Sait KARADUMAN/AFYONKARAHİSAR, (DHA)- MEKTEBİM Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko, Afyonkarahisar kampüslerinin 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında hizmete gireceğini söyledi.

Mektebim'in Afyonkarahisar'da hizmete girecek yeni kampüsü bugün gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıya Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko'nın yanı sıra Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis (İGM) Başkanı Salih Sel, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul idarecileri ve çok sayıda eğitimci katıldı.

Termal bir otelde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Kalko, kentte kurulacak kampüsün 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde hizmete gireceğini kaydetti.

51 KAMPÜS

Türkiye'nin yaşadığı en büyük eksikliklerden birisinin kalifiye bir eğitim ortamının olmaması olduğunu belirten Kalko, "Eğitim geleceğin şekillenmesi noktasında, ülkemizin çağdaş muasır medeniyetlere ulaşması noktasında bizim için çok önemli yatırımdır. Yeni eğitim- öğretim yılında Türkiye genelinde 51 kampüsümüz, 160 okulumuz ve yaklaşık 30 bin öğrencimiz olacak. Direkt ve dolaylı 6 bin çalışanı olan büyük bir aileyiz" dedi.

1300 KAPASİTELİ

Afyonkarahisar'ın uzun zamandır yatırım programlarında yer aldığına işaret eden Ümit Kalko, "Yaklaşık 18 dönümlük bir arazi üzerine 12 bin metrekare kapalı alana sahip, bin 300 öğrenci kapasiteli bir kampüs kuruyoruz. İçinde çağdaş eğitim ortamlarının tamamını barındıran, çocuklarımızın kendilerini keşfedecekleri, geliştirecekleri ortamlara sahip akıl ve bilim yolundan giden bir eğitim kurumu kazandırıyoruz. Yine içerisinde tam teşekküllü 400 kişilik bir konferans salonu, buz pateni, cep sineması, spor salonu, robotik sınıflar, gelişmiş laboratuarlara kadar tüm alanları içinde barındıran bir eğitimi kurumu kazandıracağız."

TEMMUZ AYINDA TAMAMLANACAK

Kurum olarak sadece eğitim sektöründe yatırım yaptıklarını vurgulayan Kalko, şunları kaydetti:

"İnşaatın temmuz ayında tamamlanmasını öngörüyoruz. Bizim 'Mektebim' olarak 3 temel ilkemiz var. Bunlar, eğitim kurumu yatırımcısı olduğumuz müddetçe vatanını, milletini seven, toplumun bütün kesimlerine eşit mesafede duran, eğitimden kazandığını eğitime yatıran ve eğitim dışında da başka hiç bir sektörde yatırım yapmamaktır. Afyon'a özellikle isim hakkı vererek gelmedik. Bizzat merkez okul olarak, Mektebim A.Ş. olarak geldik. Buraya sadece 51'inci kampüsümüzü açmaya gelmedik, nitelikli bir eğitim getirmeye geldik."

"ÖZEL OKULLAR TEŞVİK MODELİ YAYGINLAŞTIRMALI"

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise kamunun özel eğitime verdiği teşviki arttırılması ve kamunun eğitimin yüzde 85'ini özelleştirmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Çoban, “Ben söz sahibi olsam hiçbir devlet okulu bırakmam. Sistemimi kurarım, istediğim kriterleri belirlerim özel sektöre parasını veririm, onlar yapar ben de takibini yaparım. Milli Eğitim'in bugünkü mantığı ile bizim kısa vadede başarılı olma şansımız yok. Eğer eğitimde başarılı olacaksak bu özelleşme modelini, özel okullar teşvik modelini yaygınlaştırmalı ve yüzde 85'lere kadar çıkarmalıyız. Devletimiz bu şekilde az masrafla eğitimden daha fazla verim alacağına inanıyorum

(FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyonkarahisar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyonkarahisar ilinden 'Mektebim' Afyonkarahisar'da açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 09 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Mektebim' Afyonkarahisar'da açılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı