Gündem Haberleri

  Meksika turistleri Wilma'ya karşı uyardı

  Hürriyet Haber
  19.10.2005 - 22:47 | Son Güncelleme:

  Cancun bölgesindeki sivil savunma yetkilisi, “Gerekli koruyucu önlemleri almak gerekli. Turistler ülkelerine geri dönmeli, evler korunmalı, sandallar korunaklara çekilmeli” dedi.

  ABD İZLİYOR

  Miami Ulusal Kasırga Merkezi, 5. kategoriye ulaşan Wilma kasırgasının yarın Yucatan yarımadasına ulaşmasının beklendiğini açıkladı.

  Beyaz Saray Sözcüsü Scott McClellan, kasırgayı yakından izlediklerini belirterek, Amerikalıların Florida'daki yerel yetkililerin, özellikle tahliyeyle ilgili talimatlarına uymaları çağrısında bulundu.

  KÜBA'DA KASIRGA ALARMI

  Öte yandan, Küba'nın başkenti Havana ve adanın batı kesimlerinde kasırga alarmı verildiği ve önlem olarak bu bölgelerde on binlerce kişinin tahliye edildiği bildirildi.

  ABD kıyılarını tehdit eden Wilma kasırgasının, Atlas Okyanusu'nda şimdiye kadar kaydedilen en güçlü kasırga olduğu belirtilmişti.

  MEL GİBSON'DAN 1 MİLYON DOLAR BAĞIŞ

  Öte yandan ünlü aktör Mel Gibson, Meksika Devlet Başkanı Vicente Fox ile bir araya gelerek, Stan kasırgasının vurduğu bu ülkeye 1 milyon dolar bağışta bulundu.

  Meksika Devlet Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Fox'la görüşmeyi, kasırganın, film çektiği Veracruz eyaletini vurmasından sonra yardım etmek isteyen Gibson'ın talep ettiği belirtildi.

  Stan kasırgası Orta Amerika ve Meksika'da 1500'den fazla kişinin ölmesine ya da kaybolmasına yol açmıştı.

  (A.A.)
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı