KONYA HABERLERİ

Meksika’daki UNESCO Toplantısında Komek Modeli Anlatıldı

IHA
05.10.2015 - 14:44Son Güncelleme :

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARI MEKSİKA'DA DÜZENLENEN UNESCO 2. ÖĞRENEN ŞEHİRLER ULUSLARARASI KONFERASI'NDA İSTİHDAM VE SOSYAL KÜLTÜREL GELİŞİM KONUSUNDA TÜM DÜNYAYA ÖRNEK OLARAK SUNULDU.

IHA

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), Meksika’da düzenlenen UNESCO 2. Öğrenen Şehirler Uluslararası Konferansı’nda istihdam ve sosyal-kültürel gelişim konusunda tüm dünyaya örnek olarak sunuldu.
UNESCO 2. Öğrenen Şehirler Uluslararası Konferansı’nda KOMEK, şehrin gelişimine, istihdam ve sosyal gelişime katkısı anlatıldı. Şehirlerin öğrenme imkanlarını geliştirmeyi ve var olan kaynaklarını her alanda daha etkili kullanabilmeleri için yardım etmeyi amaçlayan ilk küresel ağ olmayı hedefleyen UNESCO Öğrenen Şehirler Birliği (UNESCO GNLC), öğrenen şehirlerin inşa aşamasında edinilen tecrübeleri ve başarıları paylaşmak amacıyla ikinci konferansını Meksika’nın başkenti Mexico City’de düzenledi.
KOMEK MODEL OLARAK SUNULDU
Konferansa davetli olarak katılan Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Selim Yücel Güleç’ten oluşan heyet, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın şehre ve insanlara katkısını anlattı.
Konferansta konuyla ilgili bir bildiri sunan Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, Konya merkez ile ilçelerde sürdürülen ve bugüne kadar 300 binden fazla kursiyerin katıldığı, binlerce kişinin meslek sahibi olduğu KOMEK’in başta istihdam olmak üzere kültürel ve sosyal gelişime, daha yaşanabilir bir şehrin inşasına önemli katkılarda bulunduğunu söyledi.
KOMEK SONUÇ BİLDİRGESİNDE DE YER ALDI
İki gün süren ve 100’e yakın ülkeden 500’ün üzerinde katılımcının olduğu konferansın sonuç bildirgesinde de KOMEK’in nitelikli eleman yetiştirmenin ve istihdam sağlamanın yanında emekliler ve işi olanlar için sanatsal bir çalışma alanı sunduğu, nitelikli, huzurlu, bilgili ve donanımlı insan sayısının artırılması katkı sağladığına vurgu yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Meksika’daki UNESCO Toplantısında Komek Modeli Anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meksika’daki UNESCO Toplantısında Komek Modeli Anlatıldı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı