Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mekke'de ölen hemşirelerin eşleri hacca götürülecek

  A.A.
  22 Ağustos 2006 - 15:14Son Güncelleme : 22 Ağustos 2006 - 15:14

  Mekke'de çöken otelin enkazı altında kalarak yaşamlarını yitiren 2 Türk hemşirenin eşleri, Diyanet İşleri Başkanlığınca hacca gönderilecek.

  Hemşireler Şengül Uzuner ve Handan Kurtuluş'un Ankara'nın Beypazarı ilçesinde oturan eşleri Arif Uzuner ile Kamil Kurtuluş, AA muhabirine, hacca gidecekleri için heyecanlı olduklarını belirttiler. Şimdiden bazı evrak ve pasaportunu hazırlamaya başladığını belirten Arif Uzuner, şöyle konuştu:

  “Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, bizleri ziyaret ettiklerinde, 'sizleri gelecek yıl hacca göndermeyi planlıyoruz, şartlar yerine geldiğinde sizlere durum bildirilecektir' dediler. Bizler de dört gözle bu haberi beklemeye başlamıştık ve Diyanet İşleri Başkanlığından bizlere durum bildirildi. Önümüzdeki hac sezonda bizleri hacca gönderiyorlar.”

  Kamil Kurtuluş da kutsal topraklara vardıklarında ilk iş olarak eşlerinin kabirlerini ziyaret edeceklerini ifade ederek, “Hiç olmazsa eşlerimizin baş ucunda birer fatiha okumuş olacağız, kabirlerini gördüğümüzde, 'işte burada yatıyorlar' diyerek, acımızı hafifletmeye çalışacağız” diye konuştu.

  Kurtuluş, Diyanet İşleri Başkanlığının görev şehidi saydığı hemşirelerin ailelerine hac için 2'şer kişilik kontenjan verdiğini kaydetti. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Türk Hac Kafilesi'nde görevli hemşireler Handan Kurtuluş ve Şengül Uzuner, Mekke'de El Hayır Oteli'nin çökmesi sonucu hayatlarını yitirmişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı