Ege Haberleri

  Mehterli boğa güreşi

  Burhan CEYHAN/GERMENCİK (Aydın), (DHA)
  29.07.2015 - 01:14 | Son Güncelleme:

  AYDIN’ın Germencik İlçesi’nde bu yıl ilki gerçekleştirilen boğa güreşlerine, 40 derece sıcağa rağmen yaklaşık 1500 kişi izledi. Mehteran takımını çaldığı marşlar eşliğinde başlayan güreşler çekişmeli geçti.

  Mehterli boğa güreşi

  Germencik Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa Alangüllü Arenası’nda düzenlenen boğa güreşleri büyük ilgi gördü. Aydın ve Ege Bölgesi’nde 100 boğanın katıldığı güreşler, Nazilli Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterileriyle başladı. Boğa güreşini MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, MHP Aydın İl Başkanı Cem Akbudak, Germencik Belediye Başkan Vekili Turgut Gökçen’le birlikte çevre ilçe ve mahallerden gelenlerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 1500 kişi izledi. Boğalar, sıcak havaya rağmen birbiriyle kıyasıya güreşti. Kimi boğalar ise rakibinden korkup, güreşmeden kaçtı.

  Mehterli boğa güreşi

  10 YAŞINDAKİ ÇOCUK BOĞANIN ÜSTÜNDE YÜREKLERİ AĞZA GETİRDİ

  Boğa güreşlerini büyükler kadar çocuklar da merakla izledi. 10 yaşındaki bir çocuk, boğalardan birine binip, güreş alanında tur attı, izleyiciler bu sırada endişe dolu anlar yaşadı. Elinde sopayla boğayı babasıyla birlikte sakinleştirmeye çalışan çocuk güreşlerin de ilgi odağı oldu. Sıcak havada boğaları, sahipleri sopa ve halatlarla durdurabildi.

  Mehterli boğa güreşi

  Kaçmaya çalışan boğalar, bazı güvenlik görevlilerinin de yere düşmesine neden oldu. Germencik Belediye Başkan Vekili Turgut Gökçen ise ilk kez yapılan boğa güreşlerinin yoğun ilgiyle izlendiğini, gelecek yıllarda bunu gelenekselleştireceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı