BURSA HABERLERİ

Mehter Eşliğinde Aşure Dağıttılar

IHA
31.10.2015 - 15:03Son Güncelleme :

MUSTAFA DÜNDAR

IHA

Bursa’da, Ulu Çarşı esnafı, mehter marşları eşliğinde aşure dağıttı.
Merkez Osmangazi ilçesinde,. Ulu Çarşı esnafı, muharrem ayı sebebiyle 2 bin kişiye aşure ikram etti. Esnaf, çarşı meydanında mehter marşları eşliğinde vatandaşlara aşure dağıttı. Aşure dağıtımına Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da katıldı.
Çarşı esnafını tebrik eden Başkan Dündar, "Bu tür faaliyetler insanların bir araya gelmesine vesile oluyor. Bu güzelliği hep birilikte yaşamış oluyor. Aynı şehirde, aynı ülkede yaşayan bizlerin kardeşlik ve birlik içerisinde bu güzellikleri paylaşmasında fayda var. Şehrin güzelleşmesi için de hep beraber gayret etmemiz gerekiyor" dedi.
3 senedir aşure dağıttıklarını belirten Ulu Çarşı Yönetim Başkanı Gülay Topkıran ise, kendilerini yalnız bırakmayan Dündar’a teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Mehter Eşliğinde Aşure Dağıttılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mehter Eşliğinde Aşure Dağıttılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı