Mehtap'ın meslek lisesini Bakan Ergün açtı

Hürriyet Haber
27.05.2011 - 10:07 | Son Güncelleme:

Önde gelen mutfak eşyası üreticilerinden Mehtap, Kocaeli Kartepe’de Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katılımı ile sağlık meslek lisesi müfredatına uygun olarak hazırlanan ilk özel proje olan Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi'nin temelini attı.

Okulda 16 derslik, biyoloji laboratuarı, fen laboratuarı, hemşirelik teknik atölyesi, anestezi ve reanimasyon teknik atölyesi, anatomi atölyesi, beden eğitimi salonu, çok amaçlı salon, 2 adet revir, kütüphane, acil sağlık hizmetleri, acil tıp teknisyenliği olmak üzere 5 adet atölye bulunacak.

7000 Metrekare alan üzerine inşa edilecek ve yapımı 2012 yılında bitecek olan Kamer Öncel Sağlık Meslek Lisesi’nde 500 öğrencinin eğitim görmesi hedefleniyor.

Sanayi Ticaret Bakanı Nihat Ergün, eğitime  yüzde 100 destek kampanyası kapsamında inşa edilen okulun bölgedeki gençler için büyük bir fırsat olacağını ve sağlık eğitimine, insana verilen değerin çok güzel geri dönüşlerinin olacağını belirtti.

Mehtap Mutfak Eşyaları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öncel de "Bütün çalışanlarımızın alın terinin, emeğinin ortak ürünü olan bu okulu, bizleri bugünlere getiren ve bu güzide eğitim yuvasına ismini verdiğimiz annem Kamer Öncel nezdinde, bütün mesai arkadaşlarıma ve bütün annelerimize ithaf ediyoruz” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı