İZMİR HABERLERİ

Mehpare Taner fidanlarda yaşayacak

DHA
29.03.2017 - 11:30Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in ünlü iş adamlarından Faz Elektrik'in kurucusu Ahmet Taner'in, 2016 yılında 93 yaşında vefat eden eşi Mehpare Taner için ailesi, Ege Orman Vakfı ile birlikte Tire-Dereli Köyünde 500 fidanlık koru oluşturdu.
Oluşturulan koru için düzenlenen fidan dikim töreninde merhume Mehpare Taner’in oğulları Osman Taner, Engin Taner, gelini Neslişah Taner ve torunu Ahmet Taner fidan dikti. Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Taner ailesine Tire-Dereli köyü ağaçlandırma sahasında Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençol, "Yitirdiklerimizi fidanlarda yaşatma düşüncemize sahip çıkan doğa dostlarına teşekkür ediyoruz" diyerek Taner Ailesi’ne plaket takdim etti.
Aile adına konuşan Engin Taner; annelerinin anısına 500 fidan yeşereceği için mutlu olduklarını söyledi.
Konuşmaların ardından fidanlar Mehpare Taner anısına toprakla buluştu.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Mehpare Taner fidanlarda yaşayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 11 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mehpare Taner fidanlarda yaşayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı