Eğitim Haberleri

  Mehmetçikten okul onarımı

  AA
  13.09.2013 - 12:37 | Son Güncelleme:

  Van'ın Başkale ilçesindeki Ayyıldız İlk Okulu'nda devam eden onarıma destek veren Mehmetçik, yaptığı çalışmayla okulu yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirdi.

  Başkale İlçe Jandarma Komutanlığı'nda vatani görevini yapan askerler, bir taraftan vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamaya çalışırken diğer taraftan da okulların onarımı ve çevre düzenlemesine katkı sunuyor. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala okulların boya, badana ve onarım çalışmalarını üstlenen askerler, ilçe merkezindeki Ayyıldız İlkokulunun ihtiyaçlarını giderdi. Okulda arızalı olan elektrik tesisatı ile kapı, pencere, masa, sıra, tahta ve lamba gibi malzemeleri onarımdan geçiren askerler, söyledikleri türküler eşliğinde okulun dış cephe boyasını da yaptı.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Adil Demir, ilçe merkezi ve köylerden taşımalı eğitim kapsamında gelen öğrencilerle 400 mevcuda ulaşan Ayyıldız İlk Okulunda 20 öğretmen çalıştığını söyledi. Tatil döneminde İlçe Jandarma Komutanlığı'nın verdiği destekle okulda tadilat yapıldığını belirten Demir, "Askerler sayesinde okulumuz eğitime hazır hale getirildi. Okuldaki eksikliklerin giderilmesi için seferber olan Mehmetçiğimize ve komutanlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

  Etiketler: okul , van , mehmetçik
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı