Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mehmetçiğe Anneler Günü sürprizi

  Hürriyet Haber
  13.05.2017 - 14:52 | Son Güncelleme:

  Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı, bünyesinde görev yapan bazı askerlerine sürpriz yaptı, annelerini birliklerde ağırladı.

  Bu yıl Anneler Günü'nü annelerinden ayrı geçireceklerini düşünüyorlardı ama komutanlarının onlara bir sürprizi vardı.

  Sürpriz, İzmir'rde, vatani görevini Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı'nda yapan 3 askere yapıldı. Bayraklı'daki iskeleden demir alan ve İzmir Körfezi'nde ilerleyen Sahil Güvenlik botunda görevli Bodrumlu Er Kemal Güntek, elinde dürbünle denizde gözlemlediklerini komutanlarına bildirdiği sırada sırtına bir el dokundu. O el, yaklaşık 4 aydır göremediği annesine aitti.

  Askerlerden Ferhat Çam da askeri heyeti karşılamak için 'hazır ol' da beklerken, arabadan annesi indi. Asker Samet Zeki de birlikte annesini gördüğünde, komutanlık kapısında nöbetteydi.

  Daha önce, tüm konserlerini, şiddet gören kadınlara, hasta çocukların tedavisine, kız çocuklarının eğitimine ve çocuk yaşta evliliklerin engellenmesine adayan, 105 kadından oluşan Bursa Nilüfer Kadın Korosu da asker annelerini unutmadı. Korodaki kadınlar, koro şefinin bestelediği 'Annelerin Mehmetçik Marşı'nı onlar için, asker kıyafeti giyerek seslendirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı