GeriFutbol Mehmet Yıldız serbest, 18 tutuklama talebi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  24
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mehmet Yıldız serbest, 18 tutuklama talebi

Mehmet Yıldız serbest, 18 tutuklama talebi
refid:18179625 ilişkili resim dosyası

ŞİKE soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 22 kişiden 18’i tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Şüphelilerden Levent Eriş, Mehmet Yıldız, Halil Köstek ve Özcan Üstüntaş savcılık sorgularının ardından serbest kaldı. Serbest bırakılan Eskişehirsporlu futbolcu Mehmet Yıldız, "Şükürler olsun ki bir sıkıntı olmadan alnımızın akıyla ayrıldık" dedi.

Tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen Olgun Peker ile Ömer Ülkü "silahlı örgüt kurmak ve yönetmek" ile suçlanıyor. Şüphelilerden Olgun Peker, Ömer Ülkü, Abdurrahman Yakut, Özden Tütüncü, Murat Tanış ve Beşir Acar şike yaptıkları iddiasıyla da mahkemeye sevk edildi. Aralarında Olgun Peker, Özden Aslan, Haldun Şenman, Talat Emre Koçak ile Volkan Bahçekapılı’nın olduğu 9 kişi rüşvet iddiasıyla da suçlandı. Şüphelilerden Federasyon eski yöneticisi Haldun Şenman rüşvet almakla diğerleri ise rüşvet vermekle suçlanıyor. Polisin yaklaşık 300 sayfalık soru hazırladığı Olgun Peker, emniyette susma hakkını kullandı. Savcı Mehmet Berk’e 4 sayfalık ifade veren Peker’in, futbolcu Gökdeniz Karadeniz’in Fenerbahçe’yle anlaşma imzaladığı dönemde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la görüştüğü belirtildi. Aziz Yıldırım’ın ilk olarak 17 Şubat’ta telefon takibine takıldığı öğrenilirken, Olgun Peker’le görüşen Mahmut Özgener’in ilk olarak dinlemeye takıldığı ve hakkında dinleme kararı alındığı kaydedildi. Özgener’le telefon görüşmeleri olan Aziz Yıldırım’ın da bu şekilde soruşturmaya dahil edildiği öğrenildi. Savcılıkta ifade veren Olgun Peker’e, Sedat Peker’le ilgili sorular da sorulduğu belirtildi. Olgun Peker’in "Sedat Peker’i babası gibi gördüğünü" söylediği kaydedildi.

AZİZ YILDIRIM’IN DURUMU

Öte yandan Aziz Yıldırım’ın gözaltı süresi bittikten sonra halen hastanede tedavisinin devam etmesi durumunda hakkındaki gözaltı kararının kaldırılabileceği de öğrenildi. Savcılığın, tedavinin bitmesinin ardından Yıldırım’ın ifadesini alabileceği kaydedildi. Ancak savcılığın gözaltı kararını kaldırması durumunda ise Yıldırım hakkında adli kontrol yönteminin uygulanabileceği ifade edildi. Bu arada soruşturma kapsamında ifade alınma işlemlerinin tamamlanmasının ardından Federasyonun talep etmesi durumunda savcılığın bilgi ve belge verebileceği ifade edildi. Eski Sivassporlu futbolcu Mehmet Yıldız’ın avukatının, savcılık sorgusu sırasında müvekkilinin bilerek gol atmadığı iddia edilen maçın görüntülerini izlettiği öğrenildi.

SERBEST BIRAKILANLAR AİLELERİYLE KUCAKLAŞTI

Şike soruşturması kapsamında serbest bırakılan Levent Eriş, Mehmet Yıldız, Halil Köstek adliyenin kapısında bekleyen aileleriyle kucaklaştı. Eskişehirsporlu futbolcu Mehmet Yıldız basın mensuplarının soruları üzerine, "İfademize başvurdular. Şükürler olsun ki bir sıkıntı olmadan alnımızın akıyla ayrıldık. Ben burada şeffaf olan herkesin, kendini ifade eden herkesin serbest kalabileceğini ben gördüm. İfade esnasında polislerin gerektiği kadar yardımcı olup bizlere kolaylık gösterdiler" dedi. "Size ne sordular" şeklindeki soruya Yıldız, " O konuyla ilgili ben bir şey söyleyemem. Gizliliği ihlalle alakalı. Bu kadar söyleyeceğim" dedi. Yıldız gazetecilerin diğer sorularını ise yanıtsız bıraktı.

ALNIMIZ AÇIKTIR

Mehmet Yıldız’ın avukatı Polat Küçük ise "Müvekkilinin savcılık ifadesini verdiğini anlatarak, değerlendirilmelerde bulundu. Zaten konuşmayla da ilgili olarak bir pozisyonda gol olmadı ancak kendisinin teknik açıdan vuruşu doğru yapamadığıyla alakalı. 15 saniye sonra golün asistini yapan kişidir. Bununda bilincinde olmak lazımdır. Alnımız açıktır" şeklinde konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle