Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Mehmet ve Hidayet'le daha da güçlendik'

Milli basketbolcu Serkan Erdoğan, 2006 Dünya Şampiyonası'ndaki mevcut milli takım kadrosunun Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun gelişiyle daha da güçlendiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İspanya'da 3-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesi sporculara yapılan sağlık kontrollerine katılan Serkan, dünya şampiyonasındaki havayı yakalamaları halinde, İspanya'da Eylül ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olacaklarına inandığını dile getirdi. Serkan, “Avrupa Şampiyonası, dünya şampiyonasından daha zor olacak. Biz de kadromuzu güçlendirdik, NBA'den iki oyuncu geldi. Onlarla beraber daha güçlü olduğumuza inanıyorum” dedi.

Serkan, iki oyuncunun daha önceki şampiyonalarda eleştiriler almasını da değerlendirerek, “İlk günden beri aynı şeyi söylüyorum. İkisi de çok saygı duyduğum iyi oyuncular. Ama burası milli takım. Burada herkesin belli fedakarlıklar yapması lazım. Onlar da bunun bilincinde olacaklardır. İyi çalışıp, iyi bir takım kimyası oluşturmaya çalışacağız. Ancak bu şekilde başarı gelir” diye konuştu.

"OLİMPİYATLARA KATILMAK BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Takımda yaşı ilerlemiş oyuncular bulunduğunu ve olimpiyatlara katılarak en büyük arzusunu gerçekleştirmek istediğini ifade eden Erdoğan, “Bu oyunculardan biri de benim. Basketbolu bırakmadan önce bir olimpiyat görmek isterim” dedi.

Serkan Erdoğan, gerçekten güçlü bir takım olduklarını ve olimpiyatlara katılacak dereceyi elde etmek için iyi bir şansa sahip olduklarını dile getirerek, “İyi bir derece alacağımızı düşünüyorum. Tarihimizde olimpiyatlara katılmak için ilk kez güçlü bir şans yakaladık. Geçen seneki dünya şampiyonasındaki havayı yakalarsak, bu sefer daha başarılı olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

ENDER: "EN BÜYÜK SİLAHIMIZ SAVAŞMAK"

Genç oyuncu Ender Arslan ise Avrupa Şampiyonası'na olumlu baktığını belirtirken, en büyük silahlarının savaşmak olduğunu söyledi.

NBA'den gelen oyuncularla bu sene kadronun daha da güçlü olduğunu dile getiren Ender, “Geçen seneki gençler daha da tecrübeli oldu. Çok güçlü bir kadromuz var ve İspanya'ya iyi işler yapmaya gideceğiz. Başarıya ulaşabilmek için takım ruhunu taşımamız gerekli. Bizim en büyük silahımız yine savaşmak olacak. Bu havayı yakalarsak başarısız olma şansımızı düşük görüyorum” dedi.

Ender, ekip olarak madalya kazanmayı hedeflediklerini, Türkiye'nin İspanya'da madalya alacak güçte olduğunu sözlerine ekledi.

Bu sezon İtalya'nın Benetton Treviso takımında forma giyecek olan Engin Atsür ise milli takımda yer aldığı için heyecanlı olduğunu ifade ederken, geçen seneki havayı yakalamaları halinde başarı elde edeceklerine inandığını anlattı.

Bunları da Beğenebilirsiniz