Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Topal'ın oyun stilini beğeniyorum

Arka arkaya yaptığı önemli röportajlar ile gündem yaratan Yasemin Akduman Pelosi, FIFA’nın düzenlemiş olduğu gecede, 2010 yılının en iyi 11’inde yer alan Barcelonalı futbolcu David Villa ile bir araya geldi.

hurriyet.com.tr ÖZEL
SON GÜNCELLEME

İşte David Villa ile yapılan röportajın detayları…

FIFA’nın gecesinde ‘Rüya Takımı’nda yer aldın. Neler düşünüyorsun?

Bütün İspanya takımındaki arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bu sene benim kariyerimdeki en güzel yılımı geçirdim. İspanya Milli Takımı’yla şampiyon olduk. Dünyanın en büyük kulüplerinden Barcelona’ya transfer oldum. FIFA’nın rüya takımında yer aldım.

Evet, Valencia’dan,Barcelona"ya 40 milyon Euro gibi dudak uçuklatan bir paraya gelmiştin. Barcelona takımına alışabildin mi?

Beni iyi araştırmışsın. Benim uzun zamandan beri en büyük hayalimdi Barcelona’da oynamak. Bu hayalim gerçekleştiği için kendimi mutlu hissediyorum. Takim arkadaslarimla da çok iyi anlaşıyorum.

2010 Dünya Kupası’nda 8 Barcelonalı futbolcu kadrodaydı. Senin için daha mı kolay oldu İspanya Milli Takımı’nda oynamak?

Evet 8 Barcelonalı futbolcuyduk. Daha önceden de birbirimizi tanıyorduk. Ama şimdi her gün beraber antrenman yapınca birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Sahada ne yapacağımızı daha iyi biliyoruz.

Barcelona ve İspanya Milli Takımı’nda devamlı 7 numarayı giyiyorsun. Bir anlamı var mı?

7 Numara benim uğurlu rakamım. Bana şans getirdiğine inanıyorum.

David. Senin küpelere çok düşkün olduğunu duydum. Hatta koleksiyon yapıyormuşsun. Doğru mu?

Evet küpe takmayı seviyorum. Koleksiyon kadar değil de bir kaç ciftim var. Kıyafetime göre takıyorum.

Barcelona’da çok yıldız oyuncu var. Bu takımda problem yapmıyor mu? Genellikle yıldız oyuncular kaprisli olur.

Evet genellikle haklisin. Ama bizim takımda öyle bir problem olmuyor. Kapris yapmayız. Biz takim oyuncusuz. Hepimiz bunun bilincindeyiz.

Valencia takımında 5 sene oynadın. Şimdi Valencia’da Türk oyuncu Mehmet Topal oynuyor. Ne düşünüyorsun?

Evet ben Barcelona’ya transfer olduğumda Mehmet Valencia’ya geldi. Hatta La Liga’da Mehmet benim ilk profesyonel olduğum takıma Sporting Gijon’a karsi ilk gölünü attı. Mehmet çok hızlı bir oyuncu. Oyun stilini beğeniyorum. Son zamanlarda Türk Milli Takımı’na alınmadığını duydum. Oldukça şaşırdım.

Dünya Kupası eleme maçlarında Türkiye ile  ayni gruptaydınız. Türk Milli Takımı’nda beğendiğin futbolcular var mı?

2010 Dünya Kupası’nda Türkiye’nin katılmaması kötü oldu. Türk Milli Takımı bence son zamanlarda, 2008 Avrupa Şampiyonası’ndaki gibi iyi oynamıyor. Performansında düşüklük var. Hiddink’in Milli Takımın başına getirildiğini biliyorum. Nihat’ı beğeniyorum. Nihat’ı La Liga’da oynarken tanıyorum. Galatasaraylı santrafor adini unuttum. Yardımcı olsan hatırlayacağım.

Arda mi yoksa??

Evet. Arda’yı da beğeniyorum. Kalecinizde fena değil. Bir de bir şey söylemek istiyorum. Türk Hava Yolları bizim sponsorumuz olduğu için, maçlara Türk Hava Yolları’yla uçuyoruz. Türk yemekleri çok hoşuma gidiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler