« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Topal'dan anlamlı proje

İspanya 1. Futbol Ligi takımlarından Valencia'da forma giyen milli futbolcu Mehmet Topal takımının UNICEF yararına gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

UNICEF'e bağlı down sendromlu çocuklar için 2011 takvimi yaptıran Valencia kulübü, takvimi tüm Avrupa'da 5 Euro' dan satışa çıkardı. Mehmet Topal'ın da yer aldığı projede başta Mehmet Topal'ın eşi Selda Topal olmak üzere sporcu eşleri de projeye destek veriyor. Bu projenin tüm geliri maddi imkansızlık içinde olan down sendromlu çocukların eğitiminde kullanılacak. Valencia Spor Kulübü futbolcuları ve teknik heyet büyük bir özveri ile bir tam gün down sendromlu çocuklar ile fotoğraf çektirip, çekilen fotoğraftan çocuklarla birlikte seçtikleri fotoğraflarla takvimi oluşturdular.

Türkiy'de de "1001 Engelli Kaldırıyoruz" adlı akülü sandalye kampanyasına da ciddi destek veren milli sporcu Mmehmet Topal, "Böyle bir projede yer aldığımız için çok mutluyum, tüm takım proje önümüze geldiğinde destek vermek için sabırsızlandık. Siyah beyaz resim şeklinde yapılan takvimlerin satışı içinde tüm Avrupa'ya çağrıda bulunuyoruz. Benzer çalışmaları kendi ülkemde de yapmak, davet geldiğinde yer almak beni çok mutlu ediyor. Şimdi inşallah mayıs ayında 1001 Akülü tekerlekli sandalyeyi ihtiyacı olan kardeşlerimize vereceğiz" diyerek sosyal projelere daima sıcak baktığını dile getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler