« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Topal'a saldırıyı cinayet şube araştırıyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Mehmet Topal'a yapılan saldırıyı dört koldan araştırıyor. Emniyet yetkililerinin ilk değerlendirmelerine göre saldırı organize bir eylem ve cinayete teşebbüs. Zaten bu sebepten dolayı araştırmayı cinayet şube ele almış durumda.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

mehmet Topal'a silahlı saldırıyı ilk kez duyuran Akşam Gazetesi'nden Özkan Tamirak, TRT Spor kanalındaki Futbol Günlüğü programında konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Tamirak yaptığı açıklamada, emniyet yetkililerinin saldırıyı planlı, organize bir saldırı olarak gördüklerini saldırının yerinin bile özel olarak seçildiğini düşündüklerini belirtti.

Mehmet Topala saldırıyı cinayet şube araştırıyor FENERBAHÇELİ MEHMET TOPAL'A SİLAHLI SALDIRI

"Bu bir korkutma saldırısı değil, bu bir cinayet teşebbüsü olarak tanımlanıyor emniyet yetkilileri tarafından" diyen Tamirak sözlerini şöyle sürdürdü; "Emniyet 1 şüpheliyi tespit etti. Bu şüpheliyi polis her yerde arıyor. Çevredeki kameralardan aracın plakası tespit edilmeye çalışılıyor. Ayrıca çevredeki baz istasyuonları da incelemeye alındı. Telefon kayıtlar inceleniyor."

MEHMET TOPAL: KİMSEYLE SORUNUM YOK, TEHDİT DE ALMADIM
Mehmet Topal ise 2 saat süren emniyetteki ifadesinde şüphelendiği bir kişinin olmadığını üstelik hayatı boyunca da bir tehdit almadığını söyledi. Topal ifadesinde olay anını ise şöyle anlattı; "Aracı sürerken bir silah sesi duydum. Ne olduğunu anlamaya çalışırken aracımın camının kırıldığını fark ettim ve aracı kenara çektim. Araçtan çıktıktan sonra hemen polisi aradım. Şüphelendiğim bir kimse bulunmuyor."

Mehmet Topala saldırıyı cinayet şube araştırıyor MİLLİ FUTBOLCU İSYAN ETTİ: ÇELİK YELEK Mİ GİYELİM?


EMNİYET'TEN İLK AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Fenerbahçeli milli futbolcu Mehmet Topal'ın aracına yönelik silahlı saldırı olayı ile ilgili çok yönlü çalışmalar başlatıldığını belirtti. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Olayı gerçekleştiren şahıs ya da şahısların tespit edilerek yakalanmalarına yönelik çalışmalar devam etmektedir" denildi.

Emniyet'ten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
"11.08.2015 günü öğlen saatlerinde Fenerbahçe Futbol Kulübü oyuncusu Mehmet TOPAL özel aracı ile birlikte Samandıra Tesisleri'nden aynı takım oyuncusu Uygar Mert ZEYBEK ile ayrıldıktan kısa süre sonra Kartal Samandıra TEM bağlantı yolunda aracın kurşun geçirmez ön camına bir el ateş edildiği iddiası ile Polis Merkezimize başvurmuştur.
Bahse konu olay ile ilgili olarak çok yönlü çalışmalar başlatılmış, olayı gerçekleştiren şahıs ya da şahısların tespit edilerek yakalanmalarına yönelik çalışmalar devam etmektedir."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler