AMASYA HABERLERİ

Mehmet Sarı, Şeker Fabrikasında İşçilerle Buluştu

IHA
20.10.2015 - 16:15Son Güncelleme :

SARI, İŞÇİLERLE BİRLİKTE YEMEK YEDİ.

IHA

Amasya Şeker Fabrikası’nda işçilerle birlikte öğle yemeği yiyen MHP Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı, “Türkiye’de insanların köle gibi çalıştırılmasına karşıyım. Çalışan insanın şerefi, haysiyeti korunmalıdır” dedi.
“İşçinin parasını, alnının teri kurumadan verin” anlayışını benimsediğini anlatan Mehmet Sarı, “Ben de bir iş adamıyım ve yanımda çalışan işçilerim var. Onların her türlü sosyal haklarını veriyorum. Çünkü ben onlar sayesinde para kazanıyorum. Bütün işverenler aynı şekilde davranmalıdır. Çünkü Türkiye üreterek ayakta durabilir. Üretimin lokomotifi de çalışanlarımızdır. Bu konuda en büyük yaralardan biri de kamuda yaşanmaktadır. Vatandaşının hukukunu koruması gereken devlet, kendi elleriyle köle pazarı oluşturmuştur. Firmalar üzerinden hizmet satın almak suretiyle insanları köle gibi çalıştırmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak buna karşıyız. 1 Kasım’dan sonra taşeron işçiliğe son vereceğiz. Eşit işe eşit ücret anlayışı ile taşeron işçileri, 4/C kadrosunda çalışan işçileri, vekil sözleşmeli ve geçici statüde çalışan insanlarımızı kadroya alacağız” diye konuştu.
Çalışma kanunlarında yapılan düzenlemelerle Türkiye’de çalışma kurallarının Avrupa Birliği normlarına uygun hale getirildiğini anımsatan Sarı, “Ancak iktidar köleliği yaygınlaştırmak ve kendi yandaşı firmalara kaynak aktarmak için taşeron işçilik gibi bir icatta bulunmuştur. Çalışan işçi ama parayı kazanan taşeron firmalar. Dağ başında kurdun yapmayacağı taksimi biz de burada yaptırmayacağız. Bir kişiye dokuz hisse, dokuz kişiye bir hisse adaletsizliğine son vereceğiz. Türkiye’de taşeron işçiliği tarihe karıştıracağız ve işçilerimizi şerefleriyle çalışan insanlar haline getireceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Mehmet Sarı, Şeker Fabrikasında İşçilerle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mehmet Sarı, Şeker Fabrikasında İşçilerle Buluştu haberi güncellenecektir.

AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:04
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı