Gündem Haberleri

  Mehmet Şandır: Cumhurbaşkanı seçimi AKP iktidarını sorumluluğundadır

  A.A
  26.07.2007 - 15:54 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Cumhurbaşkanı seçimlerinin AK Parti iktidarının sorumluluğunda olduğunu belirterek, “TBMM'ye girecek ve toplantı yeter sayısının oluşmasına katkı vereceğiz” dedi.

  Şandır, Mersin'de Anadolu Ajansı Bürosu'nu ziyaret etti. Şandır burada yaptığı konuşmada, seçim sonuçlarına saygı
  gösterdiklerini ifade etti. Şandır, şunları kaydetti:

  “İktidar olmayı, Mersin'de çok daha fazla milletvekili çıkarmayı hedefliyorduk. Ama sebepleri kendilerine ait olmak üzere halkımızın taktiri böyle olmuştur. MHP olarak halkımızın bu görüşlerine elbette ki saygı duyuyoruz. 'Lider ülke Türkiye' ve 'Büyük Mersin' projelerimizden vazgeçmedik. Bizim bütün projelerimiz hazır. Halkımız, AK Parti iktidarını bir dönem daha yeniden iktidara getirmiş, ülkeyi yönetme yetkisi vermiştir.”

  AK Parti'nin CHP'nin bazı yanlış tutumları sayesinde yeniden iktidara geldiğini iddia eden Şandır, “Milletin iradesine saygı göstermeyi önemsiyoruz, herkesten de bunu bekliyoruz” dedi.

  Şandır, şöyle devam etti:

  “Hiç kimse, milletin üzerinde değildir. Milletin iradesi neyse herkes buna saygı göstermelidir. Cumartesi günü yapacağımız toplantıda, Cumhurbaşkanlığı ile ilgili tavrımızı belirleyerek kamuoyuna açıklayacağız. Bu konuda gereken hassasiyet gösterilecek.
  Halkımız, yeni meclisi kendi sorunlarını çözmesi için görevlendirdi. Meclise girmemek olmaz. TBMM'ye girecek ve toplantı yeter sayısının oluşmasına katkı vereceğiz. Cumhurbaşkanı seçimleri AK Parti iktidarının sorumluluğundadır.”

  Şandır, daha sonra İl Seçim Kuruluna giderek, mazbatasını aldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı