Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet resmen Werder'de

Alman 1. Liginde (Bundesliga) bu sezon FC Nürnberg'de kiralık olarak oynayan ve Bayern Münih'ten transfer edilen Mehmet Ekici, Werder Bremen kulübü tarafından basına tanıtıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Werder Bremen'in sportif direktörü Klaus Allofs ve teknik direktör Thomas Schaaf'ın da bulunduğu Werder tesislerinde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmet, "Kendimi geliştirmek istediğim için Werder'i seçtim. Doğru adreste olduğumdan da eminim" dedi.

Neden Türk Milli Takımını tercih ettiği sorusuna karşılık Mehmet, Alman Milli Takımının gençlik takımlarında oynarken kalbinin sesini dinleyerek bir tercih yaptığını belirterek, "Pişman da değilim" diye konuştu.

Boş zamanlarını ailesiyle birlikte geçirmeyi tercih ettiğini ifade eden Mehmet, Werder Bremen ile anlaşmasının kendi kararı olduğunu bildirdi.

Mehmet, "Her oyuncu başarılı olmak ister. Ben de bu takımda başarıyı yakalayacağıma inanıyorum" ifadesini kullandı.

Mehmet'in geleceğini Werder Bremen'de görmesinin kendilerini sevindirdiğini belirten Allofs da, "Sporcu olarak kendisinden iyi bir verim alabileceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

Mehmet'in nasıl keşfedildiği şeklindeki bir sorusuna Schaaf ise, "Ekici becerisini Münih'te gösterdi. Nürnberg'de dikkat çekmeyi bildi. Takımımıza güç katacağına inanıyorum ve onunla çalışmaktan da mutluyum" yanıtını verdi.

Herkesin ayrı bir özelliği olduğu için Real Madrid'de oynayan Mesut Özil'e benzetilmek istemediğini söyleyen Mehmet'in sözlerine karşılık da Allofs, "Herkes kendi tarzına uygun oynamalı. Hiç kimsenin bir diğerini kopya etmemesi gerekir" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz