« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Polat: Kadromuz 10 kat daha iyi

Gaziantepspor'un takım kaptanı Mehmet Polat, bu sezon takımın çok iyi olduğunu ifade ederek, “Bugünkü takım, geçen sezonki takımımızdan 10 kat daha iyi” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu'nun aylık resmi yayın organı Tam Saha dergisine röportaj veren Mehmet Polat, geçen sezon devre arasında takımın başına gelen teknik direktörleri Nurullah Sağlam'ın sezon sonunda 16 oyuncuyu gönderip, oyun planına uygun futbolcular transfer ettiğini vurguladı. Deneyimli futbolcu, “Sonuçta onun istediklerini yapabilen bir takım ortaya çıktı. Bana göre dört dörtlük bir takımız. Hem saha içinde hem de dışında mükemmel bir ortam yakaladık. Bugünkü takım, geçen sezonki takımdan 10 kat daha iyi” diye konuştu.

Mehmet Polat, son 1.5 sezondur sıkıntılı dönemler geçirdiklerini, bu sezon hedeflerinin küme düşme korkusu yaşamadan ilk 8 takım arasında yer almak olduğunu söyledi.

Türkiye'de özellikle defans oyuncularının sert, mücadeleci ve hırslı olmasının beklendiğini ifade eden Polat, “Bana göre top çalmak biraz da zeka ve sezgi gerektiriyor. Belki daha önce orta sahada oynamış olmamdan kaynaklanan bir oyunu okuyabilme özelliğine sahibim” diye konuştu.

Galatasaray'da kiralık oynadığı dönemde dolu dolu bir sezon yaşadığını vurgulayan Mehmet Polat, “Ortam çok güzeldi. Orada hiçbir sorun yaşamadım. Tek sıkıntım, kiralık oyuncu olarak sezon sonunda Galatasaray'da kalıp kalmayacağımı bilememekti. Sürekli böyle bir endişe yaşadım” dedi.

Gaziantepspor'a geri döndüğünde kadronun en yaşlı oyuncularından biri olduğunu anlatan Mehmet Polat, “Artık sorumluluk almam gerektiğini düşündüm. Yönetim de bu yönde destek verince o sorumluluğu üstlendim. Arkadaşların bana güvenleri çok farklı. Benim başarılı olmamın en büyük sebeplerinden birisi de yönetimin bana gösterdiği sevgi, saygı ve özgüven. Yani kaptanlık bana yaradı” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz