« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Özbek'ten Cüneyt Tanman'a ağır cevap

Cüneyt Tanman'ın Hürriyet'e yaptığı özel açıklamalar ile su yüzüne çıkan Galatasaray'daki 'futbol şube sorumluluğu tartışmasında' sular durulmuyor. Tanman'ın Hürriyet'e yaptığı 'Ben yancı olmam... Başkan bana 'sen kampa gitme kardeşim Mehmet gidecek' açıklamaları sonrasında bugün de Dursun Özbek'in kardeşi Mehmet Özbek konuştu. Avusturya'daki kampta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mehmet Özbek, futbol şube sorumlusu olmadığını başkanın danışmanı kadrosunda görev yaptığını söyledi. Mehmet özbek, Cüneyt Tanman'ın açıklamalarına da sert cevaplar verdi: Galatasaray'da yancı da olurum öncü de; tuvalet de temizlerim. Benim egom yok!

Ajanslar ve hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Cüneyt tanman'ın Hürriyet'e yaptığı açıklamalar ile su yüzüne çıkan Galatasaray'daki tartışma da cevap sırası Başkan Dursun Özbek'in kardeşi Mehmet Özbek'de. Dün sarı kırmızılı ekibin Avusturya'daki kampına katılan Mehmet özbek bugün basın mensuplarına çarpıcı açıklamalarda bulundu.


"ŞUBE SORUMLUSU DEĞİL BAŞKAN'IN DANIŞMANIYIM"
Tanman'ın futboldan sorumlu yönetici pozisyonundan ayrıldığını açıklaması sonrasında kendisinin mi bu göreve geldiği tartışmasına açıklık getiren Mehmet Özbek, yeni yapılanma hakkında şunları söyledi; "Galatasaray Kulübü'nde yeni bir yapılanma olacak. Ön hazırlıkarını yaptık ve yönetime sunacağız. Futbol şubesi sorumlusu değilim. Kulüpte bir başkan danışmanı kadrosu vardı ve benim pozisyonum da bu. Zaten futbol şubesini bir kişinin tek başına idare etmesine imkan yok. Burası 7 gün 24 saat faal olarak mesai harcanması gereken bir yer. Florya'da yeni bir model üzerinde çalışıyoruz. Yönetimde abime 'Mehmet'i futbol şube sorumluluğuna getirelim' denmiş. Abim kabul etmemiş. Başkan danışmanı olarak bir kadro vardı. Benim konumum budur."

Mehmet Özbekten Cüneyt Tanmana ağır cevap CÜNEYT TANMAN: ARTIK YOKUM BEN YANCI OLMAM"CÜNEYT BURAYA VURURSA SES GETİRECEĞİNİ DÜŞÜNDÜ"
Cüneyt Tanman'ın açıklamalarına da değinen Özbek, özellikle 'ben yancı olmam' açıklamasına sert cevap verdi. "Söz konusu Galatasaray ise ben yancı da olurum öncü de. Tuvalet de temizlerim. Gider transfer de yaparım. Benim egom yok. Akıl sır ermiyor ama böyle bir hataya döştü. O da üzülücektir. Yönetimden isitfa etmedi, aramızda tekrar görebiliriz. Hareketi biraz çocuksu oldu. Ben oynamıyorum küstüm gibi. O da Galatasaray'ın bir ferdi ve kopma şansı yok. Biz 2 ay beraber çalıştık. 2 ay sarmaş dolaş geçti. Kendisiyle sıkıntımız yok. Bir sıkıntısı var ama o benimle ilgili değil. O buraya vurursa ses getireceğini düşündü."

Mehmet Özbekten Cüneyt Tanmana ağır cevap
Dursun Özbek, seçim döneminde Abdürrahim Albayrak yerine yönetim kurulu için tercihini Cüneyt Tanman'dan yana kullanmış ve Florya'nın sorumluluğunu Tanman'a vermişti.

"CÜNEYT 'BENİ MALİ İŞLERE BULAŞTIRMAYIN' DEDİ"
Mehmet Özbek, Galatasaray'daki ihtiyaç dolayısıyla görev yaptığını ve Cüneyt Tanman'ın mali konularla ilginlenmek istemediğini kendisinin söyelediğini belirtti. Özbek sözlerini şöyle sürdürdü; "Cüneyt Tanman, futbol şube sorumluluğunu üstleneyim ama beni mali işlere karıştırmayın demişti. Peki o zaman bu mali işleri kim yapacak? Benim Galatasaray'daki mevcudiyetim ihtiyaçtan hasıl olmuştur. Başkan talimatıyla musluk da tamir ediyoruz transfer de yapıyoruz. Eskiden Florya'da para lazım olduğunda Abdurrahim stada gidiyordu; zaman kaybı çok oluyordu. Şimdi para Florya'ya geldi. Eskiden 15 gün süren işler şimdi 10 dakikaya düştü. Oyuncularamıza şampiyonluk primi dışında hiçbir ödememiz kalmadı. Onu da 1 hafta içinde kapatacağız."

Mehmet Özbekten Cüneyt Tanmana ağır cevap
Avusturya kampında takım günü izinli olarak geçirirken, Mehmet Özbek, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ve İdari Menajer Cenk Ergün göl kenarında yürüyüş yaptı.


CÜNEYT'İN NE İSTEDİĞİNİ ANLAMADIK"
Cüneyt Tanman'a eleştirilerine devam eden Özbek, "Galatasaray hepimizin kulübü, bizim konuşmalarımızdan zarar görmesin. Benim zarar görüp görmemem çok önemli değil. Cünyet'in ne istediğin anlamadık. Ben oynamıyorum diyor. Olayın özeti bu... Üç gün sonra da 'tekrar geldim' diyebilir."


"GİDEN OYUNCUNUN YERİNE TRANSFER YAPABİLİRİZ"
Sarı kırmızılı taraftarların transfer beklentisi üzerine de konuşan Mehmet Özbek, UEFA'nın Mali Fair Play kuralları hakkında kulübe yaptığı uyarıyı hatırlattı. "Transfer yapmayacak değiliz ama giden oyuncunun yerine bir başkasını alabiliriz. Dengeleri tutturmak durumundayız. UEFA Mali Fair Play kurallarıla ilgili tehlike sürüyor. Bize 2 yıl önce bir uyarı verilmişti. Bir yılını geride bıraktık ve bu süre, bu sezonun ardından sona eriyor. Ağustos'un 15'de tekrar görüşeceğiz ve 1 yıl daha uzatma isteyeceğiz. Aksi taktirde önümüzdeki yıl katılamayız. Mali raporlarımızda 10-15 milyon avro gibi bir fark var. Bütçemizi dengelememiz lazım."

Mehmet Özbekten Cüneyt Tanmana ağır cevap
Mehmet Özbek, taraftar olayları sebebiyle yarıda kalan Udinese maçında tribündeydi.

"'BABASININ ÇİFTLİĞİ GİBİ' DİYORLAR AMA..."
Başkan ve kendisine yöneltilen eleştirilere de cevap veren Mehmet Özbek, "Bizim işimiz tepki almak. Tepki olsun. Hocamıza, futbolcularımıza olmasın bize olsun. Burasını 'babasının çifliği gibi kullanıyor' diyorlar. Ya çiftlik nerede? Bir sürü sorunlar var... Nelerle uğraşıyoruz..." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz