Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Mehmet Öcalan İmralı'ya gitti

  01 Temmuz 2013 - 09:02Son Güncelleme : 01 Temmuz 2013 - 10:54

  İmralı Adası'nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan bölücübaşı Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, bu sabah diğer mahkum yakınları ile İmralı'ya gitti. Mehmet Öcalan, Ada'nın havasının nemli olduğunu, bu yüzden ağabeyinin kaldığı yerin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

  İmralı Adası’na gitmek üzere Gemlik Jandarma Komutanlığı’na diğer mahkum yakınları ile gelen Mehmet Öcalan, ağabeyi Abdullah Öcalan ile 17-18 gün önce görüştüğünü hatırlatarak, "Oradaki koşullara göre kendisini iyi gördüm. Tabii denizin ortası. Nem oranı yüksek. Bundan sonra belki zorluklar da başlayabilir. 64 yaşında bir insan. Denizin ortasında ve dört duvarın arasında" dedi.

  Devlet ve hükümetin Öcalan’ın içinde bulunduğu durumu dikkate alması gerektiğini ifade eden Öcalan, "Yerinin değiştirilmesini istiyoruz. Sürekli inişli ve çıkışlı durumu var. Yerinin değiştirilmesi bence daha faydalı olabilir" diye konuştu.

  Bir gazetecinin, süreçle ilgili görüşlerini sorması üzerine Öcalan, "Yaşanan süreçle ilgili bir şey söyleyemem ama yapacağımız görüşmede süreçle ilgili bir şeyler konuşursak dönüşte açıklama yaparım. Zaten olan bitenler ortada. Herkes görüyor, izliyor" dedi.

  Mehmet Öcalan ve diğer mahkum yakınları yaklaşık 1.5 saat bekledikten sonra İmralı’ya gitmek üzere üst araması ve kimlik kontrollerinin yapılması için Gemlik Jandarma Komutanlığı’na alındı. Buradaki işlemlerin ardından Mehmet Öcalan ve diğer mahkum yakınları deniz yoluyla İmralı Adası’na hareket etti.

  MEHMET ÖCALAN İMRALI'YA GİDERKEN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / Foto Galeri

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 19 Yorum }
  • muzaffer ilhan 1.7.2013 20:00:29
   ADADA HER TURLU OLANAKLA YASIYOR....KEBAB VALLAHI....YAKINLARI SIRF REKLAM OLSUN DIYE HER ZAMAN BIR KONU CIKARIYOR .....ADAM SANKI MAHKUM DEGIL.....
  • Loni Cera 1.7.2013 14:42:13
   Neresini istersiniz?...Çeşme,Bodrum,Balıkesir..!!..Türkiye'de nereye gidersen git sana iyi gelmez,alerjin var çünkü!!
  • Mustafa Öztaş 1.7.2013 13:55:14
   Millete verdiği bunca zarardan sonra, bir de milletin verdiği vergilerle, tepeden tırnağa sağlık desteğiyle yaşıyor. "İnsan gibi" çalışıp yaşasaydı bu kadar rahat edemezdi. Tek kelimeyle yüzsüzlük.
  • m aydınol 1.7.2013 13:48:07
   Niye beyfendi rahatsızmı olmuş vah vah bak sen
  • duygu duygu 1.7.2013 13:46:03
   Yıllardır orda tatil yapmaktan sıkıldı tabi biraz farklı mekanlar denesin
  • fevzi kahraman 1.7.2013 13:24:51
   OLDU OLACAK SILA İZNİ İÇİN KANARYA ADALARINA VEYA FAREO ADALARINA TATİLE GÖNDERELİM
  Sayfa Başı
  Haberlercesur ve güzel son bölümvatanım sensinvatanım sensin 7. bölümvatanım sensin yeni bölümsma nedirsmasma hastalığı