« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Köseoğlu: Hepimizin başı sağolsun

Konyaspor Başkanı Mehmet Köseoğlu, Tevfik Lav'ın Konyaspor'a geldiği günden bu yana tek isteğinin olduğunu belirterek, ''Konyaspor'u ilk 10 içinde görmeyi istiyordu. Şuanda da ilk 10'a girdik'' dedi. Gözyaşlarını tutamayan Köseoğlu, "hepimizin başı sağolsun" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında "İstemedikleri, kabullenemedikleri bir olay yaşadıklarını ve halen inanamadıklarını belirten başkan Köseoğlu, haberi duyduklarında yönetim olarak şok olduklarını söyledi.

"TAM BİR BEYEFENDİ"

Üzüntü ve şaşkınlık içindeyken, ''acaba bu haberi yalanlayan başka bir haber gelir mi?'' diye beklediklerini vurgulayan Köseoğlu, "Ama maalesef haber doğru çıktı. Büyük acı içindeyiz. Kendisi ile sezonun ikinci yarısına başlamadan anlaştık. Daha önce dostuluğumuz yoktu. Karıncayı bile incitmek istemeyen, beyefendi, eşine az rastlanır dünya iyisi bir insandı. Demek ki, çok iyileri Allah bizden daha çok seviyormuş. Yaşı çok gençti ve spor dünyasına katacağı çok şey vardı.''

Çaykur Rizespor maçından sonra Yılmaz Vural ile bir süre sohbet ettiklerini ve Lav'ın ailesinin yanına gitmek için kendisine ait otomobiliyle Manisa'ya hareket ettiğini belirten Köseoğlu, ''Tek isteği vardı: Konyaspor'u ilk 10 içinde görmek. (Konyaspor'u ilk 10 içine sokacağım ve bitireceğim) diyordu. Şu anda da ilk 10'a girdik. Ama Lav'ın ömrü vefa etmedi'' dedi.
   
"HIZ YAPMAYACAĞIM"
   
Köseoğlu, yola çıkmadan eşiyle telefonla konuştuğunu ve hız yapmamak için söz verdiğini belirterek, ''Eşine (100'den fazla hız yapmayacağım. Hızlı gelmeyeceğim) diye söz vermişti'' diye konuştu.

Basın Sözcüsü ve Futbol Şubesi Sorumlusu İbrahim Kaplan, herşeyden önce spor kamuoyuna ve Lav'ın ailesini başsağlığı dilediğini ifade etti.  İkinci yarıda birlikte çalışmaya başladıkları Lav ile iyi bir diyalog içinde olduklarını vurgulayan Kaplan, Lav'ın çok iyi ve herkese örnek olacak karakterde bir kişi ve teknik adam olduğunu anlattı.

Yaşadıkları şoktan halen kurtulamadıklarını vurgulayan Kaplan, ''Bizim kadar futbolcuların da morali çok bozuk ve onlar da şokta. Şu anda oyuncular maç yapacak durumda değil. Önümüzdeki hafta sonu yapılacak Samsunspor maçının ertelenmesi için Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunarak, ertelenmesini talep edeceğiz'' dedi.

Kulüp binasına gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Lav'ın genç ve istikbal vadeden bir spor adamı olduğunu belirterek, "Yakınlarının ve tüm Konyalılar'ın başı sağolsun. Vefatı hepimizi üzüntüye sevk etti. Ailesi ve yakınlarıyla ilgilenmek hepimizin görevi'' diye konuştu.

Konyaspor Yönetim Kurulu, teknik heyet ve futbolcuların yarın Manisa'da düzenlenecek cenaze törenine katılacaklarını öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz