Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Helvacı: Kalli maç izliyor

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, eski teknik direktörleri Kalli'nin kendileri adına maç izlediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Helvacı, Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Çok mutluyuz. Trabzonspor karşısında böyle bir galibiyeti bekliyorduk. Düşündüğümüz gerçekleşti. İyi bir oyundu ve güzel bir maçtı” dedi.

Galatasaray'ın hazırlık dönemini iyi geçirmediğini ifade eden Helvacı, şöyle konuştu:

“Galatasaray'ın inişli çıkışlı bir performansı yok. Sürekli yükselen bir performansı var. Daha önce de söylediğimiz gibi Galatasaray hazırlık dönemini iyi geçirmedi. Bir arada oynayamadı. Ama yavaş yavaş bir arada oynayarak iyi bir takım olma yolunda olduğunu bir kez daha gösterdi. UEFA Kupası'nda perşembe günü oynayacağımız maçta da daha iyi bir sonuçla karşılaşacağımızı düşünüyorum.”

Teknik direktörleri Michael Skibbe'nin yardımcıları sorununu çözdüklerini ve bu konuda problemlerinin olmadığını dile getiren Helvacı, “Hocamızın sözleşmesi var. Sözleşmesi devam ettiği müddetçe de biz hocamızın arkasındayız. Kararımızda bir değişiklik yok, olmaz da” diye konuştu.

Helvacı, maçta kırmızı kart görerek oyun dışı kalan Lincoln ile ilgili bir soru üzerine, “Hoş değil, olmasını istemezdik. Profesyonel bir futbolcu bunları düşünmeli, ama maçtaki stres ve adrenalin nedeniyle bunlar olabiliyor” cevabını verirken, Galatasaray adına UEFA'daki rakipleri Olympiakos'un maçını takip eden eski teknik direktörleri Karl Heinz Feldkamp ile ilgili soruya da, “Feldkamp bizim adımıza maçı izliyor. Bir şey yok bunda, olabilir. Eğer iyi bir iş çıkarırsa izlemeye devam eder. Galatasaray'da iyi iş çıkaran herkes işine devam eder” değerlendirmesini yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz