Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Helvacı: Galatasaray 'feda' demeli

Galatasaray'ın eski yöneticisi Mehmet Helvacı, yeni seçilecek başkanın ilk olarak futbolcularla masaya oturup, sözleşmeleri revize etmesi gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray eski yöneticilerinden Mehmet Helvacı, HABERTÜRK TV'de Faik Çetiner'in sunduğu Spor Türk programına konuk oldu. Seçim sürecini değerlendiren Helvacı, bir dönem Beşiktaş'la gündeme gelen 'Feda' formülünün sarı kırmızılı kulüpte de uygulanmasını istedi.

İşte Mehmet Helvacı'nın açıklamaları:

"Ünal Aysal ile çalışan yöneticilerin, Aysal'ın dönmesini istemeleri normal... Anormal olan, benim "kalsın" demem. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak, Ünal Aysal ile kulübü yöneten kişilerdi. Ünal Aysal isteseydi de devam ederlerdi.

AYSAL GİDERSE ŞAMPİYONLUK RİSKE GİRER
Aysal'ın bırakması ile Galatasaray'ın bu seneki başarı şansı düşük olur, şampiyonluk riske girer. Şu anki mevcut başkanın bir planı olması lazım. "Ne pahasına olursa olsun, Galatasaray başkanı olurum" demem. Önemli olan Galatasaray'ın menfaatleri. Ünal Aysal seçime girerse oyumu ona vereceğim. Başarı getireceğine inandığım için...

TURGAY KIRAN İLE ORTAKLIĞIMIZ YOK
Turgay Kıran ile beraber seçime gireceğim" iddiaları doğru değil. Bana böyle bir teklif olmadı. Böyle bir şey yok. Galatasaray'da artık aday olmak diye bir şey yok, aday gösterilmek var. Benim için Galatasaray'ın 1 yıllık başarısı her şeyden önemlidir. Galatasaray'ı kim başarılı yapacaksa, kim şampiyon yapacaksa "ben" onun yanındayım. O da mevcut bu planı yapandır.

BÜTÜN SÖZLEŞMELER REVİZE EDİLMELİ
Galatasaray'da başkan seçilecek olan kişi, bütün sözleşmeleri gözden geçirmeli ve revize etmelidir. Hepsi ile oturup bir anlaşma yapılması gerekiyor. Bunun türlü türlü çözümleri var. Galatasaray'da hak etmediği ücretleri alan var. Plan olarak bunu ortaya koymak lazım.

GALATASARAY İÇİN EN İYİ ÇÖZÜM AYSAL'IN DÖNMESİ
Ben Galatasaray için yönetimde olsam da olmasam da her şeyi yaparım. Galatasaray'da en iyi olacak şeyin mevcut başkanın dönmesi olması gerektiğini düşünüyorum. Daha yolun başındayız. Önümüzdeki günler çok önemli. Taraftarımız, Galatasaray'a sahip çıksın. Fatih Terim'in Galatasaray'dan ayrılması ile ilgili bildiğim bazı şeyler var. Bir gün bunları da söyleceğim."

MÜLDÜR: AYSAL'I MAHKEMEYE VERECEKLERDİ
Öte yandan programın yorumcularından Meriç Müldür, "Ünal Aysal'ın Adnan Polat'ın durumuna düşmek istemediği için görevi bıraktığını düşünüyorum. Galatasaray'da Mali Genel Kurul'da kendisinin, mahkemeye verileceği iddiaları var. Ağır ithamlar kullanılacağı konuşuluyor" ifadelerini kullandı.

Serdar Ali Çelikler ise, "Galatasaray camiasında şu anki borcun; borsa ve Şampiyonlar Ligi'nden gelen paraların sorgulanması lazım" yorumunda bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler