Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Demirkol: Hakemleri sapanla vuralım, çırılçıplak kalana kadar uğraşalım!

Yorumcu Mehmet Demirkol, hakemlerle ilgili esprili bir yorum yaparak, "MHK Başkanı bütün hakemleri yanına alsın; biz de onları sapanlarla vuralım. Ya da strip poker var ya... Her hatası için elbiselerini çıkarsınlar, çırılçıplak kalana kadar uğraşalım" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Spor Toto Süper Lig’de yaşanan hakem hataları ve TFF’nin bu sezonki yeni uygulamasıyla MHK Başkanı Zekeriya Alp’in basın toplantıları düzenlemesi hakkında Mehmet Demirkol esprili bir yorumda bulundu.


NTV Spor'da konuşan Demirkol’un yorumları şöyle:

"MHK BAŞKANI'NIN KONUŞMASI YANLIŞ"
“MHK başkanının maç önü veya maç sonunda hakemler hakkında konuşması yanlış. Zekeriya Alp Volkan’ın pozisyonuna yarın ne
diyecek? Örneğin Zekeriya Alp, Volkan kırmızı görmeliydi dese bunun ne faydası olacak? Peki o zaman şunu yapalım... Yarın
Zekeriya Alp çıktı, yanında da Tolga Özkalfa var. Özgür Yankaya yok. Bütün hakemler yan yana çıksın Zekeriya Alp ile birlikte. Biz de alalım ellerimize boyaları kafalarına kafalarına atalım. Sapanlarla vuralım onları. Ya da strip poker var ya... Her hatası için elbiselerini çıkarsınlar, çırılçıplak kalana kadar uğraşalım.”

"35 YAŞINA GELMİŞ BİRİNE 'YARDIM AL' DENMEZ"
"Emre aslında öyle değil, aslında böyle değil diyorlar. Herkes Emre’yi tanımak zorunda değil. Yakından tanıyanlar çok iyi diyorlar ama bizi ilgilendirmiyor bu. Bizi ilgilendiren Emre’nin nasıl davrandığı da değil, o kendisini ilgilendirir. Bizi ilgilendiren yaptığı davranışlardan sonra anında ceza verilip verilmediği. Ya kardeşim içinde bela geçen bir şey söylüyorsan hakem seni atar. 30 yıl önce de atıyorlardı. 15 senedir Emre kendini düzeltsin diye konuşuyoruz. 35 yaşına gelmiş birisine artık yardım almalı denmez. 35 yaş futbolda 93 yaşa tekabül eder. Suarez gidip Barcelona’da birilerini ısırmaya başlarsa aslında çok iyi bir insan falan demezler. İngiltere attı onu. İspanya’da yaparsa onlar da atar.”


Bunları da Beğenebilirsiniz