« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Atalay'dan İddaa müjdesi

Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay, "Sadece futbolda değil voleybolda, basketbolda, motosiklette, otomobilde, daha pek çok branşta İddaa oyununu oynatacağız. Diğer branşlar da büyük paralar elde edecekler" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Merkez Danışma Kurulu toplantısı, Atalay başkanlığında. Trabzon'da bir otelde yapıldı.

Kurul üyeleri, halter, hentbol, badminton, izcilik federasyonları ile GSGM buz sporları ve voleybol branşlarındaki bazı yönetmeliklerin yürürlükten kaldırılmasını kararlaştırdı.

Toplantıda ayrıca, GSGM Tahkim Kurulu Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından futbol ve diğer spor müsabakalara dayalı sabit ihtimalli ve müşterek bahis oyunlarının ihale yönetmeliğinde değişiklik yapılması kararlaştırıldı.

MEHMET ATALAY'IN AÇIKLAMASI

Merkez Danışma Kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Atalay, toplantı gündeminin yönetmeliklerin kaldırılması ağırlıklı olduğu için fazla sıkıntılı olmadığını söyledi.

Spor Toto Teşkilatı yönetmeliğiyle ilgili kararlarını ve bunu takip edecek gelişmeleri tüm Türkiye ile kulüplerin takip ettiğini belirten Atalay, “Bütün amatör branşlar ve diğer federasyonlar da takip ediyor. Biz sadece futbolda değil voleybolda, basketbolda, motosiklette, otomobilde, daha pek çok branşta İddaa oyununu oynatacağız. Diğer branşlar da çok büyük paralar elde edecekler” dedi.

Konuyla ilgili ihaleyi Ağustos ayı sonuna kadar yapacaklarını ifade eden Atalay, şunları söyledi:
“İhaleyi yaptıktan sonra, futbol kulüplerimizin olduğu gibi diğer kulüplerimizin de çok büyük gelire kavuşacakları, kendi ayakları üzerine durmak için büyük fırsat yakalayacakları bir dönem başlayacak. Bu açıdan da yönetmeliğimizin bir an önce nihayete erdirilmesi ve ihaleye çıkmamız gerekiyor. Spor Toto Teşkilatımıza da bu konuda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler