« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mehmet Ali Yılmaz'a sert cevap

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara Trabzonspor Yönetim Kurulu, çok sert bir açıklamayla yanıt verdi. Bordo - mavili kulübün açıklamasında, "Trabzonspor'da başkanlık görevinde bulunduğu son dönemde kulübü uğrattığı ekonomik zararlar mahkeme tarafından onaylanmışken, Mehmet Ali Yılmaz'ın delilsiz ve mesnetsiz suçlamalarla başta başkanımız Sayın Şener ve yönetim kurulumuza yönelik sözlü saldırılarda bulunması kendi hatalarını kapatmaya yönelik hezeyanlardan başka bir davranış şekli değildir" ifadesi kullanıldı.

Ömür AVCI/TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, geçtiğimiz hafta içinde Radyospor'a yaptığı açıklamalarda, yönetimi Trabzonspor'u Galatasaray'ın altyapısı haline getirmekle suçlayarak, "Herhalde her şey iyi gidiyor ki kulübü yönetenler görevlerine devam ediyor. Yani kulüp borçlu, çok topçu alındı. Çeşitli şaibeler yakıştırılmaya çalışılıyor. Ama yönetim halinden memnun, 'Biz bırakıyoruz' diyeni duymadım. Demek ki yanıltıcı bir şeyler var. Demek ki kulübün parası var. Çıkan şaibelerden bonservis bedellerindeki menajerle olan anlaşmalar vs. konuşuluyor. Birilerinin cebine herhalde bir şeyler giriyor ki bu sıkıntılara, bu bağrışmalara, bu 'İstifa etsene ulan' laflarına tahammül gösteriliyor. Bu kadar bağrışma, bu kadar sıkıntı, şike süreci yaşandı, madara oldu. Olduk daha doğrusu hep beraber. Galatasaray altyapısı gibi oldu kulüp. İyi yıldızlar bedavaya Galatasaray'a gidiyor. TFF'ye dilekçe yazılıyor, cevabı genel sekreter veriyor" ifadesini kullanmıştı.

GÜNEŞ İÇİN DE AĞIR İFADELER

Onursal başkan Yılmaz, teknik direktör Şenol Güneş için de, "Takımın hocası, 'Bir kaç maç kaybettik de ne oldu? Biz toparlanırız, düzeliriz' diyor. Acaba Şenol Güneş doğru mu söylüyor? Zaman zaman yönetimden şikayet ediyor ama sırası gelince de 'Yönetimle beni karşı karşıya getirmeyin' diyor. Bunu taksitleri aldığı zaman mı söylüyor bilmiyorum, bunları söylemek bana yakışmaz. Parayı aldığı müddetçe Şenol'un orada kalacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Şenol efendi, 'Bu kadro iyidir, ben kefilim' dedi, önceleri cart curt etti. Ama Şenol bu belli olmaz. Birkaç kötü sonuç alınırsa, 'Bu kadroya kefil değilim' diyebilir. 'Bunları alırken bana sormadılar' diyebilir. Ama 'Derin Trabzon' elemanı olduğu için fark etmez. İstediği kadar kalır" suçlamalarında bulunmuştu.

İTHAMLARINI KENDİSİNE İADE EDİYORUZ

Trabzonspor Yönetim Kurulu, Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ın bu suçlamalarına bugün yaptığı yazılı açıklamayla çok sert bir yanıt verdi. Açıklamanın giriş bölümünde, "Trabzonspor Genel Kurulu tarafından kendisine Onursal Başkan sıfatı verilen Mehmet Ali Yılmaz, geçtiğimiz hafta sonu Radyospor adlı kanalda canlı yayına katılmış, burada yapmış olduğu açıklamalar da medyanın bazı kesimlerince kullanılmıştır. Mehmet Ali Yılmaz'ın hiçbir Trabzonsporlu'ya yakışmayacak ifadelerinde yer alan gerçek dışı ve ağır ithamları öncelikle kendisine iade ediyor, takdirini de kamuoyuna bırakıyoruz" denildi.

KULÜBE VERDİĞİ ZARARLAR MAHKEMECE ONAYLANMIŞKEN...

Açıklamada, Mehmet Ali Yılmaz'ın kulübü maddi - manevi tahribata uğrattığı ileri sürülerek şu ifadelere kullanıldı:  "Trabzonspor'da başkanlık görevinde bulunduğu son dönemde kulübü uğrattığı maddi manevi tahribatlar ortadayken, ekonomik zararları mahkeme tarafından onaylanmışken, Mehmet Ali Yılmaz'ın delilsiz ve mesnetsiz suçlamalarla başta Başkanımız Sayın Şener ve yönetim kurulumuza yönelik sözlü saldırılarda bulunması kendi hatalarını kapatmaya yönelik hezeyanlardan başka bir davranış şekli değildir. Hiç kimse başkalarına suç sıçratmakla kendi kabahatlerini örtemez! Onursal Başkan sıfatlı bir kişinin kulübümüzün bugünlere gelmesinde büyük emeği bulunan Sayın Ahmet Suat Özyazıcı, Sayın Özkan Sümer, Sayın Şenol Güneş, Sayın Ali Kemal Denizci gibi şahsiyetlerin isimlerini kullanarak onları sözde toplum önünde küçük düşürmeye çalışması hangi iyi niyet sınırları içerisinde açıklanabilir?."

ŞİKE SÜRECİNDE KILINI KIPIRDATMADI

Bordo - mavili yönetimin açıklamasında ayrıca, "Zira Mehmet Ali Yılmaz'ın son başkanlığı döneminde vermiş olduğu ekonomik zarar, kulübümüzde bugüne kadar profesyonel olarak hizmet eden eski teknik direktörlerimizin ve personelimizin aldığı toplam ücretlerin kat kat üzerindedir. Şike sürecinde Trabzonspor lehine kılını kıpırdatmayan, neredeyse kulübü suçlu göstermeye çalışan Mehmet Ali Yılmaz'ın bu yaklaşımı kamuoyunda da dikkati çekmiş, hatta kulübümüze resmen yapılan başvurularda Onursal Başkanlık sıfatının yeniden gözden geçirilerek genel kurulda tartışılmaya açılması yönünde taleplerde bulunulmuştur. Yönetim kurulumuz her şeye rağmen iyi niyetli bir tavır göstererek bugüne kadar bu doğrultuda gelen baskıları sineye çekmiş, Mehmet Ali Yılmaz'ı da bu kulübün değerlerinden biri olarak görmeyi ve göstermeyi tercih etmiştir. Ancak hakarete varan son ifadelerin kabul edilebilir tarafı kalmamıştır" ifadeleri kullanıldı.

ÖNEMLİ MAÇLAR ÖNCESİ DİLE GETİRİLMESİ DİKKAT ÇEKİCİ

Mehmet Ali Yılmaz'ın Teknik Direktör Şenol Güneş&e yönelik sözlerinin de sert biçimde eleştirildiği açıklama şöyle devam etti:
"Trabzonspor tarihinin gerek sporcu, gerek teknik adam olarak en başarılı isimleri arasında ilk sırada yer alan sembollerin başında gelen Teknik Direktörümüz Şenol Güneş'i de hak etmediği çirkin ifadelerle eleştiren Mehmet Ali Yılmaz'ın kendisi başkanken Güneş'e reva gördüğü davranış biçimi de bilenlerin hafızasından silinmemiştir. Üstelik Yılmaz'ın bu seviyedeki söylemleri, takımımızın oynayacak olduğu önemli bir maç öncesinde dile getirmesi de ayrıca dikkat çekicidir. Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak bizler her zaman yapıcı, yön gösterici ve katkıda bulunan eleştirilere açığız. Ancak hak etmediğimiz şekilde hakarete uğradığımızda ise kimden gelirse gelsin, her platformda gereken cevabı vermeye de hazırız."