ELAZIĞ HABERLERİ

Mehmet Akif İnan Hatıra Yarışması’nın 6’ncısı Düzenlenecek

IHA
30.09.2015 - 14:53Son Güncelleme :

EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI’NIN (EĞİTİM BİR-SEN) DAHA ÖNCE 5 DEFA ÇEŞİTLİ ALT BAŞLIKLARDA DÜZENLEDİĞİ MEHMET AKİF İNAN HATIRA YARIŞMASI’NIN 6’NCISI, “UNUTMADIM ÖĞRETMENİM” BAŞLIĞIYLA YAPILACAK. EĞİTİM BİR-SEN ELAZIĞ ÜNİVERSİTE ŞUBE BAŞKANI DOÇ. DR. ZÜLFÜ DEMİRTAŞ,(ORTADA) YARIŞMA SONUCUNDA DERECEYE GİRECEK ESERLERİN, KİTAP OLARAK YAYIMLANACAĞINI VE ÜCRETSİZ DAĞITILACAĞINI SÖYLEDİ

IHA

Eğitimciler Birliği Sendikası’nın (Eğitim Bir-Sen) daha önce 5 defa çeşitli alt başlıklarda düzenlediği Mehmet Akif İnan Hatıra Yarışması’nın 6’ncısı, “Unutmadım Öğretmenim” başlığıyla yapılacak.
Eğitim Bir-Sen Elazığ Üniversite Şube Başkanı Doç. Dr. Zülfü Demirtaş, yarışma sonucunda dereceye girecek eserlerin, kitap olarak yayımlanacağını ve ücretsiz dağıtılacağını söyledi. Üniversite öğrencilerinin öğretmenlerine ilişkin anılarını gün yüzüne çıkarmak amacıyla yarışmayı organize ettiklerini anlatan Demirtaş, “Son katılım tarihi 20 Kasım, ödül töreni ise 6 Ocak 2016’da olacak. Yarışmadan Türkiye genelinde birinci olacak eser sahibine 7 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin, mansiyona bin ve jüri özel ödülüne ise 2 bin TL verilecek. Ayrıca, yarışmaya katılacak tüm öğrencilere, daha önce yapılan hatıra yarışmalarında dereceye giren eserlerin yer aldığı ‘Kelebeğin Rüyası’ adlı kitap da hediye edilecek” dedi.
“GENEL MERKEZ’E YAPILAN BAŞVURULAR DİKKATE ALINMAYACAK”
Yarışmanın üniversitelerde öğrenim gören tüm gençlere açık olduğunu vurgulayan Demirtaş, “Başvurular her ilde Eğitim Bir-Sen üniversite şube başkanlıklarına yapılacaktır. Genel Merkez’e yapılacak olan başvurular dikkate alınmayacak. Eserler, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto ve sık satır aralığında yazılış olup, en fazla 7-8 sayfa uzunluğunda olmalıdır. Eserler CD’ye, İl-Eser adı şeklinde kaydedilmiş olarak bir çıktısı ile birlikte teslim edilecektir. Yarışmaya katılacak eserler daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Yarışmaya, her katılımcı bir eserle iştirak edebilir. Hatıra sahibinin adı, soyadı, adresi, üniversitesi, fakültesi, bölümü, e-posta adresi ve telefon numarası eserin en altında belirtilmelidir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Mehmet Akif İnan Hatıra Yarışması’nın 6’ncısı Düzenlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mehmet Akif İnan Hatıra Yarışması’nın 6’ncısı Düzenlenecek haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  14:55
 • Akşam
  17:10
 • Yatsı
  18:43
Sayfa Başı