Gündem Haberleri

  MEG adlı şirin kız

  Hürriyet Haber
  10.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şu sıralarda sinemalarda gösterimde olan ‘‘Mesajınız Var’’ filminin yıldızı Meg Ryan, 7'den 70'e herkesin sevgilisi. TEMPO Dergisi, bu haftaki sayısında Meg Ryan'ın bu kadar sevilmesinin nedeninin şirinliği olduğunu iddia ediyor.

  Kimilerine göre çok güzel değil ama müthiş çekici. Kimilerine göre günümüzün en seksi kadınlarından biri. Bazılarına göre de sokaktaki kız! Filmlerini izleyip, fotoğraflarına bakınca akla getirdiği bir şey daha var; o küçük, şirin bir köpek yavrusu! Ona bu benzetmeyi yaptıran en büyük özelliği şirinliği. Özellikle hala gösterimde olan ‘‘Mesajınız Var’’da plili etekliği, minik kazağı ile tüm sevimliliğinin yanı sıra yüzündeki şaşkınlık ifadesi, kızgınlığını aynen küçük bir köpek yavrusu gibi canavarca hırlayarak belli etmesi, Meg Ryan'ın sadece oyunculuk yeteneğini değil içindeki çocuksuluğu da dışa vuruyor.

  Gerçekten sevimli

  Harry Sally'le Tanışınca filminde restoranın ortasında yaptığı orgazm taklidiyle hafızalarda yer eden Meg Ryan, insanların güvendiği, kendi hikayelerini izlediği, sevinçlerini, kederlerini paylaştığı, acılarını hissettiği karakterler olarak çıkıyor genelde beyazperdede karşımıza.

  Günlük hayatını anlattığı röportajlarında da bu kadar masalsı olmamakla birlikte, gerçek yüzünün de filmlerdeki kadar sevmili olduğunun sinyallerini veriyor.

  Oyunculuğunu kanıtlamanın dışında, romantik komedilerden öteye geçememek bir yandan sinirini bozarken öte yandan onu mutlu da ediyor. Çünkü filmlerinin insanları mutlu ettiğini düşünüyor.

  Kimdir?

  Gerçek adı: Margareth Mary Emily Anne Hyra.

  Doğum yeri: Fairfield Connecticut, ABD.

  Doğum tarihi:

  19 Kasım, 1961.

  Evlilik: 14 Şubat 1991'den beri aktör Dennis Quaid ile evli.

  Çocuk: 1992 yılının nisan ayında Jack Henry adını verdikleri oğulları doğdu.

  Filmografi:

  Televizyon dizileriyle başlayan oyunculuk hayatı Top Gun'da, Tom Cruise'un arkadaşının karısını canlandırdığı karakterle sinemada devam etti. 1986'dan bu yana 23 sinema filminde oynadı. Harry Sally'le Tanışınca, Erkek Severse, Flesh and Bone, Sleepless in Seattle, Fransız Öpücüğü ve Melekler Şehri gibi filmleri onu zirveye taşıdı.

  Onu çekici kılan en büyük özelliği, o eski günlerden kalan korunmaya muhtaç, sevgiye aç hali belki de. İnsanın içini ısıtan bakışlarıyla sanki boynunuza sarılıverecekmiş gibi bir his uyandırıyor.

  Meg Ryan, setten sete koşturup film çekmekten şikayet etmiyor ama biraz mola vermenin zamanı geldiği kanısında. Bu demek değil ki sinemayı bırakacak. Prodüksiyon şirketi Prufrock'la daha fazla ilgilenmek ve kamera arkasında da bir şeyler yapmak, neden olmasın?

  Hayatından ilginç notlar

  En beğendiği şairlerden biri olan T.S. Eliott'ın ‘‘J. Alfred Prufrock'un Aşk Şarkıları’’ şiirinden etkilenerek kurduğu prodüksiyon şirketine Prufrock Pictures adını verdi.

  1988 yılında ‘en kötü giyinenler’ listesinin en üst sıralarında yer alan isimlerden biriydi.

  Innerspace filminin çekimleri sırasında Dennis Quiad ile tanıştı, D. O. A'nın çekimleri devam ederken ona çılgınca aşık olmuştu.

  1991 yılının Sevgililer Günü'nde Dennis Quiad ile evlendi.

  People Magazine dergisi tarafından ‘‘1994 yılının en güzel 50 insanı’’ listesine seçildi.

  NYU'da gazetecilik okudu ama Amerika'nın ünlü pembe dizisi ‘‘As the World Turns’’de bir rol kapınca okulu yarım bıraktı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı