« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Meduna korkuttu

DHA
SON GÜNCELLEME

Vestel Manisaspor ile Galatasaray arasında bu akşam oynanan maçın 81. dakikasında Hakem Cem Papila, Galatasaray lehine penaltı düdüğü çalınca Manisaspor ceza sahası karıştı. Siyah-beyazlı futbolcular itiraz için Papila'nın etrafını sararken, orta sahaya yakın bir noktada Meduna'nın yere yığıldığı gözlendi. İtirazı bırakıp Çek futbolcunun yanına koşan diğer oyuncular, arkadaşlarının yerde kıvrandığını görünce şoke oldular. Meduna'nın vatandaşları Petr Johana ve Zelenka ile Slovak oyuncu Holosko gözyaşlarına boğulurken, sahanın bir diğer tarafında genç Nizamettin'in ağladığı görüldü. Galatasaraylı futbolcular yabancılar başta olmak üzere Manisasporlu oyuncuları sakinleştirmeye çalışırken, Vestel Manisaspor Kulüp Doktoru Levent Günerli Meduna'ya ilk müdahaleyi sahada yaptı. Derhal sedyeye konulan Çek futbolcu saha içine giren ambulansla Manisa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Talihsiz futbolcunun hastaneye kaldırılmasından sonra da sahadaki panik havası bitmedi. Manisasporlu futbolcuların büyük bölümü çöküp kalırken, tribünler, “Meduna” tezahüratı ile takımlarına moral verme çabası sergilediler. Hakem Cem Papila oyunu başlatmak için hastaneden gelecek haberi bekledi. Manisasporlu yöneticiler ambulansla hastaneye giden Dr. Levent Günerli'den Meduna'nın kendisine geldiği haberini Papila'ya iletince karşılaşma 8 dakikalık duraklamadan sonra yeniden başladı.

KALP SPAZMI GEÇİRMİŞ

Ambulansla önce Manisa Devlet Hastanesi'ne götürülen Çek futbolcu, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Talihsiz oyuncunun burada kendisine geldiği bildirilirken Vestel Manisaspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Sağlık Grup Başkanı Dr.Mustafa Gürcan, Meduna'nın kalp spazmı geçirdiğini açıkladı. Gürcan, “Meduna kalp spazmına bağlı bir fenalık geçirmiş. Aşırı yorgunluk ve sıcaktan kaynaklanmış olabilir. Şu an genel durumu iyi. Takibini sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz