BURSA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Medicana Bursa Hastanesi, Hemşireler Günü'nü kutladı

DHA
16.05.2018 - 12:29Son Güncelleme :
DHA

BURSA,(DHA)-HEMŞİRELİK Haftası kapsamında, Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğünün, "Sağlık İnsan Hakkıdır’’ konulu konferans, Medicana Bursa Hastanesinde yapıldı.

Kurumun, Sağlık Grubu bünyesinde çalışan Hemşirelik Hizmetleri Müdürleri ve hastanede görev yapan hemşireler ve çeşitli hastanelerde çalışan hemşire ve öğrenciler  Medicana Bursa Hastanesi Konferans salonunda düzenlenen törende Dünya Hemşireler Haftası’nı kutladı.

Sağlık Grubu’nun Hemşirelik Hizmetleri Direktörü Gülay Kaçar, arkadaşlarının, sağlık hizmetlerine erişimin savunuculuğunu yapmakta en ön sıralarda yer aldığını söyledi.  Kaçar, "Hemşireler sağlık hizmetlerinin sunulmasında kilit önem taşıyan sağlık personelidir. Hemşireler, toplumdaki bireylerin iletişim kurduğu eleştirel düşünebilen, problem çözme yeteneği olan, bilim ve felsefe yönü güçlü olan bireylerdir. Bu güçlü yanlarımızı her zaman ortaya çıkarmalı ve korumalıyız" dedi.

Medicana Bursa Hastanesi İcra Kurulu Başkanı Dr. Engin Bozkurt ‘’Hemşire arkadaşlarımız, bakım ve kontrollerde hastanelerin can damarı konumundadır. Hastalarda dil, din, ırk ayrımı gözetmeden herkesin yardımına koşan kişilerdir. İnsan sevgisi, şefkat ve hoşgörüyü içlerinde barındıran hemşirelerimiz, var güçleriyle çalışırlar" şeklinde konuştu.

Bursa Hastanesi Genel Müdürü Dr. Necip Kozalı ise, "Sevgi şefkat ve hoşgörünün simgesi haline gelen siz değerli hemşirelerimizle birlikte bu günü burada birlikte kutlamanın ayrıcalığını yaşamaktan büyük mutluluk duymaktayım.  Etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı büyük olan tüm arkadaşlara teşekkürler ediyorum." dedi.

Hafta nedeniyle yapılan etkinlikte konuşan İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyelerinden, Doç. Dr. Gülçin Bozkurt,  Hemşirelikte Güncel Sorunlar ve Yaklaşımlar ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Sanatçı Rafet El Roman salona telekonferans ile bağlanarak hemşirelerin günlerini kutladı

 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Medicana Bursa Hastanesi, Hemşireler Günü'nü kutladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı