Ege Haberleri

  Medical Park fakülte oldu

  İZMİR, (DHA)
  25.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Üniversitesi ve Medical Park İzmir Hastanesi’nin işbirliği (afiliasyon) anlaşması YÖK tarafından onaylandı.

  Bu kapsamda İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi, kadrosunu genişleterek 39 akademisyen alacak.

  İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Kayhan Erciyeş, Medical Park Hastaneler Grubu Bölge Koordinatörü ve Başhekim Opr. Dr. Zafer Beken, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Eyüp Hazan, önümüzdeki yıl eğitim vermeye başlayacak İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin akademik kadrosu için bir araya geldi.

  İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri ve Cerrahi Tıp Bilimleri’nde görev yapmak üzere alınacak 39 akademisyen için ilana çıkıldı.

  Yeni bir sayfa açtık

  Bir vakıf üniversitesinin dördüncü akademik yılında tıp fakültesini hayata geçirmesinin önemine dikkat çeken Rektör Erciyeş, “İzmir Üniversitesi, tıp fakültesi ile vakıf üniversiteleri arasındaki yerini farklı bir alana taşımış durumda. Tıp fakültemizin açılışıyla hem kulvarımızı değiştireceğiz hem eğitim yelpazemizi genişleteceğiz hem de başta İzmir ve Ege olmak üzere topluma hizmetimizi artıracağız” dedi.

  Medical Park Hastanesi’nin İzmir sağlık sektöründe yeni bir sayfa açtığını söyleyen Opr. Dr. Beken, afiliasyon anlaşması çerçevesinde İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi kimliğine sahip olmanın kendileri için önemini vurguladı, “Gelecek yıl başarılarımızı tıp fakültesiyle bir üst seviyeye taşıyacağız” diye konuştu.

  39 akademisyen alınacak

  Dekan Prof. Hazan da, “Temel tıp bilimlerine 7 yardımcı doçent, dahili tıp bilimlerine 3 profesör, 3 doçent ve 5 yardımcı doçent, cerrahi tıp bilimlerine ise 7 profesör, 4 doçent ve 10 yardımcı doçent alımı gerçekleştireceğiz. Hedefimiz, seçkin bir akademik kadroyla sağlıkta en iyi hizmeti ve eğitimi vermek” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı