Media Markt, İstanbul'da 2 yeni mağaza açacak

A.A.
04.08.2009 - 15:39 | Son Güncelleme:

Elektronik ürün mağazalar zinciri Media Markt, 6 Ağustos Perşembe günü saat 06.00'da Merter M1 Meydan Alışveriş Merkezinde ve Güneşli 212 İstanbul Power Alışveriş Merkezinde aynı anda iki mağaza açılışı gerçekleştirecek.

Yeni mağaza açılışlarına ilişkin basın toplantısında konuşan Media Markt Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Nuri Topatan, Türkiye'de ikinci yıllarını tamamladıklarını hatırlatarak, küresel ekonomik krize rağmen art arda yatırım yaptıklarını ve pazarın canlı kalmasını sağladıklarını söyledi.

Topatan, yaptıklarının, başka markaların da dikkatini çektiğini ve onların da yatırım yapma kararı aldığını kaydetti.

Toplam 9 adet mağaza açtıklarını ve yüzlerce kişiye iş olanağı sağladıklarını ifade eden Topatan, Merter Mağazasının 4 bin 700 metrekarelik, Güneşli Mağazasının 4 bin 200 metrekarelik alan üzerine kurulu, 60 bin ürün çeşidine sahip olduğunu ve 200 kişinin istihdam edileceğini anlattı.

Topatan, açılış günü özel fırsatlar ve promosyon fırsatlarının ikiye katlanacağını bildirerek, açılacak 2 mağaza ile Türkiye'deki Media Markt mağaza sayısının İstanbul'da 5'e, Türkiye'de 11'e yükseldiğini belirtti.

Yeni ve büyük hedefleri bulunduğunu ifade eden Topatan, bu hedeflere ulaşmak için hız kesmeden çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı.

AÇILIŞ İÇİN 2,5 KİLOMETRELİK GÜVENLİK BARİYERİ

Topatan, soruları yanıtlarken, Media Markt bünyesinde şu anda yaklaşık 980 kişi istihdam edildiğini kaydederek, 2009 yılı mağaza açılış planlarına ilişkin olarak, kasım ayında İstanbul Pendik'te, İzmir Balçova'da, aralık ayında Ankara Kentpark'ta ve İstanbul Beşiktaş'ta mağaza açacaklarını bildirdi.

Açılışta izdiham beklenip beklenmediğe ilişkin olarak Topatan, amaçlarının izdiham yaratmak olmadığını dile getirerek, her bir mağazaya 2,5 kilometrelik bariyer kurulacağını ve Media Markt'ın 250 kişilik güvenlik personelinin görev alacağını belirtti.

Topatan, ürün adetlerinin 2 mağaza için iki katına çıkarıldığına dikkati çekerek, açılışın sabah 06.00'da yapılmasının amacını “güvenlik” olarak açıkladı ve güvenlik önlemlerinin 3 gün geçerli olacağını söyledi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı