Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Medeniyetler buluşması’na davetiyede isim krizi engeli

  Fatma AKSU/İSTANBUL
  13.09.2005 - 01:58 | Son Güncelleme: 13.09.2005 - 01:58

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Eminönü Belediyesi’nden oluşturulan kurul tarafından bütün hazırlıkları tamamlanan ‘Türkiye’den Avrupa Birliği’ne Köprü Medeniyetlerin Buluşması’nın son anda ‘Davetiye krizi’ yüzünden iptal edilmesi tepkilere yol açtı.

  Toplantının Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekçe gösterilmeden iptal edildiğini öne süren proje koordinatörü Icon-Europe Şirketi sahibi Erdal Alkış, krize davetiyelerde Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er’in adının da yeralmasının neden olduğunu ileri sürdü.

  Alkış, ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Perşembe gecesi saat 02.00’de Amerika’dan Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er’i arayıp, hiçbir gerekçe göstermeden ‘Bu işi yapmıyoruz’ demiş. Böyle şey olur mu? Biz AB’ye girmek için neler yaparken, bu organizasyonun iptali Türkiye’nin prestijini sarsacak’ dedi.

  İptal haberleri üzerine konsolosluklardan kendilerini arayıp şaşırdıklarını söylediklerini belirten Alkış, ‘Biz bütün davetiyeleri gönderdik, konuklarımız sözkonusu tarihte İstanbul’a gelecekler. Kendilerine organizasyonun iptal edildiği yolunda herhangi bir bildirimimiz olmadı’ diye konuştu. Alkış, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı organizasyonun önceden belirlenen tarihlerde yapılacağını vurguladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı