« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mecnun Otyakmaz: Yekta Kurtuluş ile anlaştık

Galatasaray maçı öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, transfer dönemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Otyakmaz, Galatasaraylı orta saha Yekta Kurtuluş ile anlaştıklarını açıklarken, Brezilyalı stoper Da Costa'nın da Olympiakos yolunda olduğunu belirtti.

Oğuzhan SARZEP / SİVAS DHA
SON GÜNCELLEME

Medicana Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Galatasaray maçı öncesi basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi. Otyakmaz sorun yaşamamak için transfer konusunda dikkatli davrandıklarını belirterek, "Geçtiğimiz sezonun 3'te 2'lik bölümü kabus gibiydi. Sıkıntılı bir sezon geçirdik fakat ondan sonra gerekli hamleleri yaparak tehlikeli bölgeden uzaklaştık. Bu senede aynı sıkıntıları yaşamamak adına ince eleyip sık dokuyoruz ama henüz transferi bitirmiş değiliz. Yapacağımız 3-4 takviye ile transferi kapatmayı düşünüyoruz. Bugün itibariyle bir orta saha oyuncusu tesislerimizde ve kulübü itibariyle de kesin anlaşıldığında kadromuza katacağız. Şuan isim vermek istemiyorum. Bununla birlikte bir santraforla da anlaştık. Kulübüyle olan problemin çözülmesini bekliyoruz. Galatasaray'daki Yekta Kurtuluş ile bir görüşme yaptık aramızda ve Yekta ile anlaştık. Sanıyorum bugünkü maçtan sonra İstanbul'a gidecek Yekta. Karşılıklı sözleşmesini fesish ettikten sonra Yekta'yı renklerimize katacağız" diye konuştu.

Mecnun Otyakmaz: Yekta Kurtuluş ile anlaştık

"2. YARIYI YENİ STADYUMDA OYNARIZ"
Otyakmaz, inşaatı devam eden yeni stadyumun son durumuyla ilgili yöneltilen soruya ise, "Stadyumun kaba inşaatı daha hızlı yapıldığını söyleyebilirim. Artık ayrıntılara inildi ve dışarıdan çok fazla gözükmüyor gelişmeler. Ama yine de teslim süresini geçmiş durumda. Bu yılın sonuna kadar ancak hazırlanabileceğini düşünüyorum. Kasım ayında teslim etme durumları var. Eğer öyle bir şey olursa belki ikinci yarıyı stadyumumuzda oynarız diye düşünüyorum" yanıtını verdi.


"COSTA OLYMPİAKOS İLE GÖRÜŞÜYOR"
Otyakmaz, Manuel Da Costa'nın Sivasspor'dan ayrılacağı yönündeki söylentilere de cevap vererek, "Olympiakos kulübü bir teklifte bulundu. Kendisi de gitmek istediğini söyledikten sonra biliyorsunuz bir futbolcuyu gönülsüz bir yerde tutmak pek memnun olmaz kulüp açısından. Biz Olympiakos ile anlaştık. Şu anda Costa ile Olympiakos görüşüyor. Kendi aralarında sorunlarını çözüp anlaştıkları taktirde bu transfer gerçekleşebilir" dedi.


"AATIF'IN TAKIMDA KALMASINDAN MUTLUYUM"
Otyakmaz, transferin ilk günlerinde Faslı forvet Aatif için Galatasaray'dan bir teklif geldiğini belirterek, "Amrabat sorununu çözdükten sonra talip olabileceklerini söylediler. Ama daha sonra bu konuda bir gelişme sağlanmadı. Bugün düşünüldüğünde iyi ki bir gelişme sağlanmamış. Çünkü transferin bu kadar zor yapıldığı bu dönemde Aatif gibi bir oyuncuyu tekrar Sivasspor'a kazandırmak bize çok daha pahalıya patlayabilirdi. Ondan dolayı Aatif'in takımdan olmasından mutluyum. Kafasının karışık olduğunu da düşünmüyorum" ifadesini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz