« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Meclis'ten Pekin'e

Asrın Güreşçisi, "Bir vekil sıfatıyla ülkemi son bir kez olimpiyatlarda layığıyla temsil etmeyi düşünüyorum. Sadece güreşin değil bütün branşların Meclis’teki sesi olmak için çalışacağız. Avantajımız Başbakanımız’ın sporcuya ve gençliğe önem vermesi" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SİVAS’tan AKP ikinci sıradan milletvekili seçilen "Asrın Güreşçisi" dünya ve olimpiyat şampiyonu milli sporcu Hamza Yerlikaya, milletvekili olarak katılacağı olimpiyat oyunlarında son kez mindere çıktıktan sonra güreşi bırakmayı hedeflediğini söyledi. Amacının siyaset yapmak değil, hizmet etmek olduğunu bildiren Yerlikaya, "Topluma ne kadar çok faydalı olabilirsek, ne kadar çok destek olabilirsek, bu bizim için kardır. Bizim avantajlarımızdan en önemlisi Başbakanımız’ın spora, sporcuya ve gençliğe çok fazla önem vermesidir" diye konuştu.

Tomografi çekilecek

Şu anda boynunda bir sakatlığının bulunduğunu ve ameliyat olduğunu ifade eden Hamza Yerlikaya, "Bu süreçte sağlığım müsaade ederse, seve seve bir vekil sıfatıyla ülkemi son bir kez olimpiyatlarda layıkıyla temsil etmeyi düşünüyorum" dedi. Yerlikaya, sakatlık durumunun ağustos ayında çekilecek tomografi sonucunda belirleneceğini ifade etti. Güreşin kendisini ’Hamza Yerlikaya’ yapan branş olduğunu ifade eden Asrın Güreşçisi, "Benim tabi ki sevdiğim, inandığım ve sonuna kadar desteklediğim branştır. Ancak biz bütün branşların Meclis’teki sesi olmak için çalışacağız hiçbirini ayırmadan." dedi.

Hamza Yerlikaya, olimpiyatta her zaman olduğu gibi hem Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek, hem de İstiklal Marşı’nı çaldırmak olduğunu belirtti.

SON BİR KEZ

Boynunda bir sakatlığının bulunduğunu ve ameliyat olduğunu ifade eden Hamza Yerlikaya, "Sağlığım müsaade ederse, bir vekil sıfatıyla ülkemi seve seve son bir kez olimpiyatlarda temsil etmeyi düşünüyorum" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz