Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Meclis'te Ecevit kavgası

  Hürriyet Haber
  13 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 13 Aralık 2000 - 00:01


  Meclis'teki vekil kavgasına bir yenisi eklendi. DYP'li Gültepe'nin, ''Türkiye'nin başında sağlıksız, bitkin, yorgun bir başbakan olduğu sürece ülkemiz yaşanan olaylardan kendisini kurtaramaz" sözleri ortalığı karıştırdı. Sözlü sataşmaların ardından milletvekilleri tekme tokat birbirine girdi.

  TBMM Genel Kurulu'nda Sosyal Hizmetler ve Köy Hizmetleri bütçelerinin görüşülmesi sırasında, kürsüden partisinin görüşlerini dile getiren DYP Van Milletvekili Fethullah Gültepe, ''Türkiye'nin başında sağlıksız, bitkin, yorgun bir başbakan olduğu sürece ülkemiz yaşanan olaylardan kendisini kurtaramaz. Uygulanan politikalar sonucunda en son polisler yürümek zorunda kalmıştır'' dedi.

  Bu sözler üzerine DSP sıralarından Gültepe'ye laf atıldı. DSP Grup Başkanvekili Aydın Tümen'in, ''terbiyesizlik etme'' şeklindeki sözlerine, ''Sen terbiyesizsin'' diye karşılık veren Gültepe, ''Af için elini kaldırırken neye el kaldırdığını biliyor muydun?'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı
    Çiller'e şikayet

    DSP Milletvekilleri, Başbakan Bülent Ecevit için ''Sağlıksız, hasta, yorgun'' diyen DYP Van Milletvekili Fethullah Gültepe'yi, DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'e şikayet etti.

    Genel Kurul'da tartışmalar sonrası verilen ara sırasında DSP Milletvekilleri Hasan Akgül ile Hasan Günay, partisinin grup toplantısından çıkan DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'in kuliste yolunu kesti. Çiller, Akgül'ün, Gültepe'yi şikayet ederek, ''Meclis ayakta kaldığı sürece bu kişi buraya gelemez''' sözlerine sinirlenerek, ''Olmaz öyle şey. Henüz bilgi almadım'' diyerek milletvekillerinin yanından ayrıldı.

    Bu arada bazı DSP Milletvekilleri de kuliste biraraya gelerek, ''Özür dilemediği sürece Genel Kurul'a sokmayız'' diyerek DYP'li Gültepe'ye tepkilerini dile getirdi.