Gündem Haberleri

  Meclis'te AK Partili ve MHP'li milletvekilleri arasında kavga

  Selahattin Sönmez - Zeynep Gürcanlı / ANKARA - DHA
  05.08.2014 - 15:42 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurul Salonu'nda AK Parti ve MHP milletvekilleri arasında kavga çıktı. Kavgada bazı vekillerin aldıkları darbeler nedeniyle vücutlarının bazı yerlerinin kanadığı görüldü.

  TBMM Genel Kurulu saat 14.00'da TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı yönetiminde başladı.

  BÖYLE KAVGA GÖRÜLMEDİ... İŞTE O ANLAR / FOTO GALERİ

  MHP Grubu, sınır komşularımızdaki çatışmalara Türkiye'den katılımın araştırılması önergesinin bugün görüşülmesi önerisi'nde bulundu. Bu öneri üzerinde iktidar ile muhalefet partileri arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Önergenin oylanması sırasında CHP 'yoklama' talep etti. Elektronik yapılan oylama sırasında TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı toplantı yeter sayısının olduğunu açıkladı.

  Ancak CHP'li milletvekilleri 'mükerrer' oy iddiasında bulundu. Belirttikleri isimlerdeki milletvekillerine seslenildi. 2 AK Partili milletvekili Genel Kurulu salonunda olmayınca birleşime 15 dakika ara verildi. Bu sırada TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, 'Sahtekarlar' diye bağırdı. Bu söze çok sayıda partili milletvekili tepki gösterdi. Genel Kurul salonu ara nedeniyle boşaldığı sırada, Genel Kurul Salonundan muhalefet kulisine geçişi sağlayan Genel Kurulu Salonunun köşesinde bir anda kavga çıktı. MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, tekme-tokat birbirine girdi. Milletvekilleri yere düşerken, Şahin ve Uzunırmak'ın yüzünden kan aktığı görüldü. Yaşanan itişmelerin ardından kavga araya giren diğer milletvekilleri tarafından sonlandırıldı.  İKİNCİ KAVGA

  Verilen araya rağmen kavganın ardından iktidar ve muhalefet milletvekilleri Genel Kurul Salonundan ayrılmadı. Bu sırada AK Parti ile MHP'li milletvekilleri arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. AK Parti Erzurum Milletvekili Muhittin Aksak, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan' yumruk attI. Aldığı darbe sonucu Oğan'ın yüzünün şiştiği görüldü. Kavgayı, araya giren diğer milletvekilleri sonlandırdı.

  GENEL KURUL KAVGA NEDENİYLE KAPANDI

  Kavga nedeniyle gergin olan TBMM Genel Kurulu, divan üyelerinin toplanamaması nedeniyle kapandı. Görüşmelere yarın devam edileceği belirtildi.

  MHP'Lİ VEKİLDEN KAVGA SONRASI ŞOK TWEET

  TBMM'de MHP ve AK Partili milletvekilleri arasında Genel Kurul toplantısı sırasında çıkan kavga sonrasında, MHP'li Sinan Oğan'dan şok bir tweet geldi.
  AK partililerin kendisine saldırdıklarını öne süren Oğan, tartışmanın neden çıktığını da açıkladı.
  Ancak bunu yaparken, AK Partili vekillere karşı çok sert ifadeler kullandı.
  Tartışmanın "Hükümet Türkmenlere neden sahip çıkmıyor" sorusu üzerine çıktığını söyleyen MHP'li Oğan, şu mesajları paylaştı;

  "Genel kurulda 60 AK it bana saldırdı. Evellalah ağızlarının payını aldılar. Ülkücülere bunlar ancak 60'a tek saldırır.
  TBMM'de Türkmenlere neden sahip çıkmıyor hükümet diye sorunca AK itlerin saldırısına uğradık."

  Mecliste AK Partili ve MHPli milletvekilleri arasında kavga

  İKİ VEKİL DAHA ÖNCE DE KAVGA ETMİŞTİ

  TBMM'de bugün Türkmenler'e yardım nedeniyle birbirine giren AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak ile MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan daha önce de kavga etmişlerdi.
  Aralık 2012'deki kavga, Oğan'ın Meclis Genel Kurulu'nda büyükşehir yasası tartışılırken kürsüden ’Sizin için Allah korkusundan bile daha önce geliyor Başbakan korkusu. Nedir bu haliniz, aklınızı başınıza alın. Recep Tayyip Erdoğan korkusu sizde Allah korkusundan daha öteye gitmiş’’ sözleri ile başlamıştı.

  Aksak'ın ayağa kalkarak laf atması üzerine Oğan, AK Partili vekilin üzerine yürümüş, kavgayı araya giren diğer vekiller durdurmuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı