ANKARA HABERLERİ

Meclis'te 4 gün boyunca savaş tatbikatı var

Müge ÇEVİK/İHA
26.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

TBMM dört gün boyunca personeline savaş ve doğal afetlere karşı sivil savunma eğitimi veriyor.

Müge ÇEVİK/İHA

TBMM Başkanlığı 28 Eylül'e kadar personeline savaş ve doğal afetlere karşı sivil savunma eğitimi veriyor. TBMM Küçük Grup Salonu’nda gerçekleşen eğitim seminerinde, doğal afet ve savaş durumlarında kullanılacak malzeme ve giysiler de yer aldı. Seminerin ilk gününde ‘Karargah Servisi ve Emniyet Kılavuzu Servisi’, ikinci gün ‘Teknik Onarım Servisi ve Sosyal Yardım Servisi’, üçüncü gün ‘Kurtarma Servisi ve İtfaiye Servisi’ konularında eğitim verilecek. 4 gün sürecek seminerin son gününde ise Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi’nde fiili tatbikat yapılacak.
Seminerde doğal afetlere karşı yapılacakların yanı sıra kimyasal silah saldırılarından korunmaya ilişkin eğitimler de verilecek. Katılımcılara kurumun iç ve dış emniyetini sağlamak, şüpheli şahısların tespit edilmesi, tehlike sırasında personelin sivil savunma talimat ve isteklerine uygun şekilde hareketlerinin düzenlenmesi; panik, kargaşa ve moral bozucu hareketlerin önlenmesi, taarruz devresi sonrasında yağmacılığın önlenmesi, kurtarılan malların emniyet altına alınması, NBC maddeleri bulaşmış sahaları ve patlaması muhtemel bomba ve mermilerin yerlerinin tespiti ve halkın yaklaşmasının önlenmesi ile gizlenme ve kurtarma tedbirlerinin kontrol edilmesi konularında eğitim verilecek.
Eğitimde Meclis ana binası 2. bodrum katı ile Halkla İlişkiler binası A ve B blok bodrum katlarının sığınak yerleri olarak kullanılacağı; savaş ve radyoaktif serpinti tehlikesinde bu sığınakların, doğal afetlerde ise ana bina ve Halkla İlişkiler binası arasında kalan açık alanların toplanma yeri olacağı belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Meclis'te 4 gün boyunca savaş tatbikatı var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meclis'te 4 gün boyunca savaş tatbikatı var haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:10
 • Akşam
  18:41
 • Yatsı
  19:59
Sayfa Başı